• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

2 kwietnia 2019 r. odbyła się wycieczka do Warszawy z udziałem 20 osób z klasy 2a pod opieką wychowawcy p. Elżbiety Zaniewicz oraz p. Katarzyny Bulik.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich, gdzie m. in. podziwialiśmy eksponaty i wnętrza Pałacu na Wyspie. Następnie mieliśmy okazję obserwować pierwsze oznaki wiosny podczas spaceru w Parku Ujazdowskim oraz zobaczyć Pomnik Fryderyka Chopina.
Obok edukacji kulturalnej, jednym z naszych głównych celów było zapoznanie ze strukturą organów ustawodawczych RP, dlatego później ruszyliśmy w kierunku Sejmu RP. Zwiedzanie budynku Sejmu zrobiło na nas ogromne wrażenie, mieliśmy także przyjemność spotkać się z posłem na Sejm RP dr Danielem Milewskim. Nie tylko poznaliśmy historię polskiego ustawodawstwa i współczesny proces legislacyjny, ale również mieliśmy sposobność przebywać i odczuć atmosferę tak ważnych dla naszego kraju miejsc jak np. Sejmowa Sala Posiedzeń, za co jesteśmy wdzięczni p. dyrektor Jolancie Duk i p. posłowi Danielowi Milewskiemu.
Po tych emocjach, przyszła kolej na odwiedzenie instytucji dla ekonomistów bardzo istotnej - Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zapoznaliśmy się ze sposobem funkcjonowania i zadaniami GPW. Posąg szarżującego byka i sala notowań na pewno długo pozostaną w naszej pamięci.
Następnie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zobaczyliśmy najpiękniejsze i najbardziej znane eksponaty.
Wycieczkę zakończył spacer po Starym Mieście. To była niezapomniana wycieczka!

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com