- Olaboga, godzina dwunasta, a ty jeszcze nie jadłeś śniadania!

- Olaboga, tak zimno, a ty bez czapki!

- Olaboga, dlaczego jeszcze nie śpisz, już późno!

Któż z nas nie słyszał tych słów od swojej babci lub dziadka? Któż nie doświadczył ich troski? Nieustannie opiekują się wnukami, martwią o nich.
Tym razem to wnukowie pokazują, że troszczą się o najbliższych.
Krzyczą: Olabogababciu!
To wołanie, to hasło kampanii społecznej prowadzonej przez grupę uczniów naszego Ekonomika. W ten sposób chcą przestrzec seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Leży im na sercu narastający problem społeczny. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.
Żeby zrealizować swoje przedsięwzięcie musieli pozyskać licznych sponsorów pukając do wielu drzwi lokalnych instytucji i przedsiębiorców. Dzięki nim mogli sfinansować samodzielnie opracowane materiały niezbędne do przeprowadzenia kampanii, m.in. ulotki, plakaty, film itp. Nawiązali współpracę z partnerami strategicznymi. Utworzyli na potrzeby kampanii kanały komunikacyjne w mediach społecznościowych. Poświęcili bardzo wiele godzin na zaplanowanie i realizację własnego projektu. Początek kampanii wyznaczony został na Dzień Babci, który przypada 21 stycznia.
Zespół Projektowy stanowią uczniowie klasy 3c technikum, a ich opiekunem jest pani Grażyna Lech.
Działania realizowane w ramach kampanii można śledzić na bieżąco na FB Olabogababciu. Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia
Problem oszustw będzie nagłaśniany podczas spotkań z udziałem seniorów organizowanych wspólnie z KM Policji. W przestrzeni miejskiej pojawią się plakaty i ulotki. Krótki film zrealizowany przez uczniów, a także spot reklamowy będzie emitowany przed seansami w siedleckich kinach.
Można go także obejrzeć tutaj: