• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

W dniu 20.12.2018 r. miały miejsce w naszej szkole Jasełka pt. ”W stronę światła”. Cała uroczystość składała się z trzech części.
W pierwszej części pt. "Wigilia w pracy" mieliśmy okazję obejrzeć historię dwojga dziennikarzy przygotowujących artykuł na temat tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia w krajach Unii Europejskiej. Role dziennikarzy grali: Dorota Ratuska i Bartek Olędzki z klasy 3 F.
W drugiej części pt. "Listy do czasopisma 'Światło' obejrzeliśmy doświadczenia dziennikarki Anny, która prowadzi rubrykę w czasopiśmie, odbierając listy od ludzi z różnymi problemami. Czytając listy i pochylając się nad losami różnych osób, Ania doświadcza niezwykłych przeżyć. W tej części przedstawienia wystąpiły następujące osoby: Dziennikarka Ania: Aneta Olszewska 4A, Poeta: Przemysław Kozak 3F, Realista: Szymon Chromiński 3F, Matka: Magda Borowska 4A, Ojciec: Krystian Piekarski 3F, Syn: Marek Wadas 3F, Chłopak: Adrian Klimiuk 3F, Nauczycielka: Karolina Matysiak 4A, Dziewczynka: Alicja Błąd 4A, Córka: Bernadeta Kwiatek 4A, Elegancki chłopak: Patryk Wojtas 4A, Maryja: Aleksandra Prochenka 4A, Józef: Marcin Przegaliński 4A, Uczennica: Aleksandra Starak 3A. W tej części przedstawienia usłyszeliśmy także kolędy i pastorałki w wykonaniu grupy muzycznej pod kierunkiem Pana Tomasza Borkowskiego. Osoby w zespole: Beata Borkowska 1F, Paulina Skóra 1F, Dorota Ratuska 3F, Konrad Surudo 3L, Patryk Wojtas 4A.
W ostatniej części pt. "Droga do Betlejem" przypomnieliśmy sobie o losach Świętej Rodziny w drodze do miejsca narodzenia Jezusa Chrystusa. W roli Anioła wystąpiła Weronika Chmielewska z klasy 3A.
Oprawa dźwiękowa i efekty specjalne: Zdanowski Paweł, Patryk Kozłowski, Michał Talacha 3C.
Pod koniec uroczystości mieliśmy przyjemność obejrzenia i wysłuchania koncertu w wykonaniu „Kolędników” z zespołu muzycznego. W trakcie śpiewania kolęd uczennice z klasy 3A i 1F uatrakcyjniły naszą uroczystość świątecznymi smakołykami, które przygotowały własnoręcznie.
Pragniemy wyrazić szczególne podziękowania za pomoc w organizacji Jasełek następującym osobom: Pani Anecie Baran, Pani Annie Pliszka, Pani Hannie Sienkiewicz-Kaya, Siostrze Marii Płatkowskiej, Pani Marii Przesmyckiej, Panu Marcinowi Długoszowi oraz uczniom z klasy 3A i 1F za przygotowanie dekoracji i poczęstunku.
Organizatorzy: Robert Borkowski i Tomasz Borkowski

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com