• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

Dnia 10.12.2018 klasa 2R pod opieką pani Moniki Olędzkiej udała się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Siedlcach na zajęcia dotyczące zakładania działalności gospodarczej i tworzenia skutecznych biznesplanów. Pan Paweł Lewczuk omawiał programy związane z uzyskaniem dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pokazywał atuty strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, gdzie są zamieszczone wszystkie wnioski, nowości prawne, czy wyszukiwarka PKD. Dzielił się doświadczeniem odnośnie oceniania wniosków - biznesplanów firm ubiegających się o wsparcie finansowe. Zwracał uwagę, że ważny jest pomysł na biznes, doświadczenie w danej branży i dopracowanie szczegółów. Zaznaczał, że często nowi przedsiębiorcy nie potrafią dobrze spożytkować dużych przychodów, kupując rzeczy luksusowe, zamiast inwestować w sprzęt i rozwój firmy. Pytał również uczniów o ich zainteresowania i pomysł na ewentualną działalność gospodarczą. Pokazywał ciekawy film szkoleniowy o zakładaniu firmy w branży grafika komputerowa i istotnych elementach biznesplanu. Młodzież konsultowała też swoje prace ćwiczeniowe-biznesplany ze specjalistą. Podczas spotkania uczestnicy otrzymali broszury i foldery o zakładaniu działalności gospodarczej i z wytycznymi do tworzenia biznesplanu.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com