• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

Wycieczka zawodoznawcza do Warszawy miała bardzo bogaty i napięty program. W piątek, 14 grudnia, doskonalenie umiejętności zawodowych rozpoczęliśmy od wizyty w firmie POSNET – producenta kas i drukarek fiskalnych. Przyjęto i potraktowano nas bardzo profesjonalnie. Zapoznano nas z działalnością i strukturą organizacyjną przedsiębiorstwa, funkcjonowaniem działu konstrukcyjnego, produkcji i magazynu oraz podstawową ofertą sprzedaży. Niebywałą atrakcją była możliwość obejrzenia i obsługi innowacyjnego urządzenia oferowanego przez POSNET – pierwszego fiskalnego terminala płatniczego Pospay. Pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę zawodową udaliśmy się do Pracowni Efekt Domina – Kulczyk Foundation. Tam w ramach kształtowania kompetencji społecznych uczestniczyliśmy w warsztatach „Od hejtu do empatii”. Po dawce wiedzy i ćwiczeń o charakterze psychologicznym w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych czekała na nas Wystawa Plan Filmowy. Poznaliśmy pracę filmowców i kulisy powstawania dzieła filmowego oraz najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Zwiedzaliśmy dekoracje wykreowane przez twórców filmowych, a także poznaliśmy proces powstawania kostiumów i pracę kostiumografa. Wszystko to na bazie filmu „7 uczuć”. Była to dla nas nie tylko edukacja filmowa, ale także ponadprzedmiotowa, m.in. z zakresu edukacji historycznej, obywatelskiej, medialnej, kulturalnej, artystycznej. Były to również zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, dzięki którym odkryliśmy liczne zawody branży filmowej. Następnie udaliśmy się do Muzeum Neonów, by podziwiać zbiór powojennych reklam świetlnych. Uczestniczyliśmy także w warsztatach „Reklama wczoraj i dziś” projektując m.in. własne wzory neonów. Wyjazd postanowiliśmy zakończyć pobytem w galerii handlowej zapoznając się ze świąteczną ofertą sprzedaży i podziwiając liczne, bajeczne dekoracje świąteczne. To również element naszej wiedzy zawodowej, bowiem w wycieczce brali udział uczniowie klasy 3c (technik handlowiec) i 3r (technik organizacji reklamy).
Wycieczkę zorganizowały panie: Grażyna Lech i Wioletta Pieńkowska.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com