ZlotaTarcza2018

W dniach 12 – 28 listopada 2018 roku kolejny raz uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w realizację programu Otwarta Firma – Biznes przy Tablicy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W spotkaniach z przedstawicielami firm, którzy w ciekawy sposób przybliżyli zagadnienia dotyczące marketingu, finansów, reklamy oraz etyki uczestniczyli uczniowie z klas: 1a, 2r, 2c, 3r. Swoją obecnością zaszczycili naszą szkołę:

• Pan Michał Grochowski – instruktor nauki jazdy z Ośrodka Szkolenia Kierowców Koliberek s.c. w Siedlcach,
• Pan Michał Matlengiewicz – właściciel Agencji Reklamy Strych Polska,
• Pani Justyna Janusz – dziennikarka Tygodnika Siedleckiego,
• Pani Agnieszka Król – fotoreporterka Tygodnika Siedleckiego.
Zaproszeni przedstawiciele wymienionych firm:
• przedstawili zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej,
• inspirowali młodzież do przedsiębiorczych zachowań,
• zaprezentowali doświadczenia i przemyślenia dotyczące swojej kariery zawodowej,
• stworzyli szansę na konfrontację wiedzy uczniów z doświadczeniem praktyków przedsiębiorczości.
Uczniowie natomiast:
• poznali zasady funkcjonowania biznesu, na konkretnych przykładach,
• zweryfikowali swoje wyobrażenia o funkcjonowaniu firm,
• poznali długofalowe korzyści dla firm wynikające z konsekwentnego, etycznego postępowania,
• aktywnie uczestniczyli w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących postawy przedsiębiorcze,
• otrzymali wsparcie w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.
Dodatkową atrakcją dla uczniów były drobne upominki sponsorowane przez wolontariuszy.
Udział i zaangażowanie szkoły, w programie Otwarta Firma, zostały potwierdzone certyfikatem. W ramach podziękowań za okazane zainteresowanie, życzliwość i zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodzieży, certyfikaty otrzymali również zaproszeni wolontariusze.
Organizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, szkolnym koordynatorem programu jest pani Wioletta Pieńkowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych.