• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

W dniu 13 listopada 2018 r. uczniowie klasy IV L wraz z opiekunami Elżbietą Replińską i Kamilą Wereszczyńską odbyli bardzo ciekawą wycieczkę zawodoznawczą do Zakładu Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej.

Po krótkiej prelekcji na temat odpadów komunalnych, w tym odpadów opakowaniowych, zasad segregacji, recyklingu, składowania, unieszkodliwiania i kompostowania oraz dokumentacji związanej z odpadami, uczniowie obejrzeli składowisko odpadów, boksy z odpadami, kompostownię oraz linie sortownicze, które budziły szczególne zainteresowanie.

Pracownicy Zakładu przekazali nam swoją praktyczną wiedzę na temat właściwej, możliwie najkorzystniejszej dla środowiska i ekonomicznej gospodarki odpadami.

Zarówno uczestnicy wycieczki jak i pracownicy Zakładu byli zdania, że aby gospodarka odpadami była efektywna muszą ja poprzedzać działania edukacyjne podejmowane już we wczesnych klasach szkoły podstawowej, a nawet w przedszkolu. Nasza szkoła jest aktywna w zakresie edukacji recyklingowej, co potwierdzają jej osiągnięcia w konkursie Puchar Recyklingu 2018.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com