• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

Dotknij, popatrz, przechyl, sprawdź…
to podstawowe metody zabezpieczenia polskich banknotów. Były one przedmiotem warsztatów „Bezpieczny złoty” zorganizowanych w naszej szkole w ramach XX Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. W warsztatach wzięło udział ponad 100 uczniów z klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach. Mali, przyszli bankierzy uczyli się rozpoznawania zabezpieczeń polskich banknotów za pomocą dotyku i wzroku wykorzystując w tym celu także tester banknotów i lupę. Elementem podsumowującym warsztaty był konkurs sprawdzający wiedzę i umiejętności związane z polską walutą. Uczniowie klas uczestniczących w warsztatach za aktywny udział i wzorowe rozpoznawanie autentyczności banknotów zostali nagrodzeni dyplomem i słodyczami. Dodatkową atrakcją były indywidualne fotografie w fotościance z banknotem o nominale 200 PLN.
Zajęcia prowadzili uczniowie klasy 3C pod opieką pań: Grażyny Lech i Wioletty Pieńkowskiej oraz wsparciu uczniów z klasy 3R i 2C.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com