• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

W dniu 18 października 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach odbyło się szereg warsztatów oraz pokazów organizowanych przez Dyrekcję, nauczycieli i uczniów szkoły w ramach XX Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. W warsztatach wzięli udział uczniowie z Zespołu Oświatowego w Żelkowie.
Warsztaty polonistyczne „Kalambury językowe” zostały zorganizowane przez panie Barbarę Adamiak, Annę Pliszkę i Anetę Baran. Młodzież poprzez gry i zabawy poznawała tajniki języka polskiego. Były m.in.: kalambury, anagramy, węże językowe, rozpoznawanie i klasyfikacja błędów.
W ramach przedmiotów zawodowych nasi logistycy z klasy IV Emil Kołodziejczyk i Patryk Kosieradzki oraz z klasy III Adam Lipiński i Jakub Kicman poprowadzili pod kierunkiem nauczycieli Elżbiety Replińskiej i Kamili Wereszczyńskiej warsztaty na temat: Ekologia w logistyce i w życiu codziennym. Uczniowie ze szkoły podstawowej na warsztatach poznali wybrane elementy pracy przyszłościowego zawodu logistyka związane z ekologistyką, a w szczególności z właściwą segregacją odpadów oraz racjonalnym gospodarowaniem energią elektryczną w trosce o nasze finanse dzisiaj i w trosce o stan naszego środowiska w przyszłości. Warsztaty były powiązane z prezentacją plakatów na temat segregacji odpadów przygotowanych przez uczniów klasy IV technika logistyka.
Kolejne warsztaty budziły nie mniej emocji naszych gości, były to „Gry i zabawy matematyczne”, które poprowadził pan Wojciech Zych. Uczniowie wyznaczali doświadczalnie liczbę pi, grali i rozwiązywali zagadki rozwijające logiczne myślenie, ćwiczyli dobór strategii.
Ważnym punktem festiwalu w Ekonomiku był pokaz zorganizowany pod kierunkiem pana Pawła Jakubika na temat: Podstawy kompozycji obrazu w fotografii. Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję poznać wybrane tajniki zawodu fotografa, które będą mogli wykorzystać podczas robienia zdjęć i ich komputerowej obróbki.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com