ZlotaTarcza2018

W dniach 1-6.10.2018 grupa 12 uczniów naszej szkoły (4r, 3l, 3a, 2a i 2f) wraz z dwiema nauczycielkami języka angielskiego wzięła udział w kolejnym projekcie wymiany uczniowskiej. Po przeszło 8 godzinnej podróży pociągiem uczniowie zostali przywitani przez grupę niemiecką w Oranienburgu, gdzie odbyła się wspólna kolacja powitalna. Następnego dnia uczestnicy projektu zwiedzili obóz koncentracyjny Sachsenhoussen oraz zostali oprowadzeni po szkole GMOSZ. Tam też odbyły się warsztaty pod hasłem "Reklama-klucz do sukcesu". Kolejne dni były poświęcone zwiedzaniu Miejsc Pamięci Narodowej, Berlina (Mur Berliński, Muzeum Iluzji, Brama Brandenburska, Alexanderplatz) oraz Poczdamu (zamek oraz kościół, starówka). W ramach integracji uczestnicy projektu odwiedzili park trampolin oraz kręgielnię. W piątek rano uczniowie spotkali się w budynku szkoły aby kontynuować pracę grupową na warsztatach. Po południu uczestnicy projektu wygłosili prezentacje na konferencji podsumowującej a wieczorem wszyscy zrelaksowali się przy ognisku. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali zaświadczenia oraz prezenty. Następnego ranka polscy uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń oraz nadziei na kolejne spotkanie.