ZlotaTarcza2018

W dniu 26 września 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Europejskiego Dnia Języków. Na świetlicy szkolnej mieliśmy niepowtarzalną okazję obejrzenia niezwykłego widowiska o charakterze artystycznym, muzycznym, tanecznym i literackim. Pod opieką nauczycieli uczniowie poszczególnych klas przygotowali następujące atrakcje i przedsięwzięcia:
1.Język niemiecki - "Stereotypy o Niemcach i Polakach" - prezentacja multimedialna, scenki rodzajowe; klasa 1 F i 4 R wraz z opiekunami Iwoną Kaczorek i Wiolettą Wyrębek
2.Język rosyjski - prezentacja dotycząca idiomów, przysłów i "fałszywych przyjaciół" w języku rosyjskim, klasy 2 C wraz z opiekunką Martą Jędrzejuk .
3.Język angielski - "Little Red Riding Hood" - przedstawienie obyczajowe; klasa 2 R, 3 R oraz 2 F wraz opiekunką Emilią Woźniak oraz z Moniką Olędzką przy współpracy z Kołem Promocji i Reklamy.
4.Wykonanie piosenek w języku angielskim i rosyjskim przez Izę Sołoniewicz z klasy 3 A i Adę Woźniak z klasy 3 F wraz z opiekunem Tomaszem Borkowskim.
5.Język rosyjski - Inscenizacja wiersza Samuela Marszaka "Bagaż", występ taneczno-muzyczny do utworu "Katiusza"; klasa 3 F i 3 C wraz opiekunką Agnieszką Sawicką.
6.Język angielski - "Angel on Earth and Father's Love for Doughter" - historie z morałem; klasa 3 A wraz opiekunem Robertem Borkowskim .
7.Język angielski -" Quiz 5-sekund " - klasa 2A wraz z opiekunką Karoliną Ochnik .
8.Jezyk angielski - "Cooking lesson"- pokaz kulinarny : klasa 1 A grupa zaawansowana wraz z opiekunką Renatą Kulik .
Oprócz atrakcji na świetlicy, z okazji Europejskiego Dnia Języków w salach lekcyjnych odbyły się zajęcia dla uczniów zgodnie z planem lekcji:
1.Język angielski - warsztaty językowe - 'Jak skutecznie przeprowadzić negocjacje w biznesie z języka angielskiego?' - lekcja prowadzona przez Renatę Kulik - (4 godzina lekcyjna) klasa 3 C.
2.Język angielski w logistyce - prezentacja multimedialna i gry językowe - lekcja prowadzona przez Renatę Kulik - ( 6 godzina lekcyjna) klasa 3 L.
3.Język angielski - język angielski w prozie - czytamy utwory G. Herlinga-Grudzińskiego w języku angielskim - lekcja prowadzona przez Renatę Kulik -
(7 godzina lekcyjna) klasa 3 R.
4.Język angielski - Kultura krajów anglojęzycznych - lekcja warsztatowa prowadzona przez Karolinę Ochnik - ( 6 godzina lekcyjna) klasa 4 A.
5.Jezyk angielski - QR codes treasure hunts - gry językowe - Emilia Woźniak -
(5 godzina lekcyjna) klasa 3 F.
6.Język angielski - Quiz na podstawie filmu "York" z serii "Word on the Street; lekcja prowadzona przez Renatę Paczóską (6 godzina lekcyjna) klasa 1 F.
Dla pokrzepienia ciała i duszy uczennice z klasy 1 F i 3 A przygotowały przekąski i ciasto dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży tych smakołyków został przekazany na Komitet Rodzicielski.