• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

W dniu 13 kwietnia 2018 roku w hali ARMS przy ulicy Prusa 6 w Siedlcach odbyły się Wielkie Igrzyska Ekologiczne dla szkół średnich organizowane już po raz drugi przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Impreza była uroczystym zakończeniem cyklu warsztatów „Ekologia z klasą”.

W Igrzyskach wzięły udział dwie czteroosobowe drużyny z Ekonomika: EkoEkonomik w składzie Emil Kołodziejczyk, Patryk Kosieradzki, Marcin Stosio z klasy III L i Marta Kruszewska z klasy II L oraz EkoLogistycy: Jakub Altin, Artur Żółkowski, Maciej Nowosielski i Mikołaj Grudzień z klasy II L.

W programie Igrzysk znajdowały się zadania teoretyczne z zakresu tematyki gospodarowania odpadami oraz konkurencje praktyczne: sztafeta, której uczestnicy mieli za zadanie jak najszybciej posegregować do odpowiednich pojemników rozrzucone odpady, tor przeszkód, segregowanie odpadów „po omacku”. Trzy zwycięskie drużyny, w tym dwie drużyny z ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach pojadą w nagrodę na atrakcyjną wycieczkę do Krakowa.

Do zmagań przygotowała uczniów mgr Elżbieta Replińska, nauczyciel przedmiotów logistycznych w ZSP nr 2 w Siedlcach.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com