• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

Ponad 50 uczestników z 4 siedleckich szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się 2 lutego br. z tematyką funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, Unii Europejskiej oraz europejskiego rynku pracy. Zwycięzcy I etapu IV Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim już 23 marca w siedzibie siedleckiej Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy będą prezentowali swoją wizję kariery zawodowej i osobistej. II etap będzie tym trudniejszy, że jego uczestnicy będą omawiali własne pomysły w języku angielskim, co w połączeniu z oceną technik autoprezentacji i presją czasu jest nie lada wyzwaniem.

Głównym celem organizacji konkursu jest zachęcenie uczniów siedleckich szkół ponadgimnazjalnych po poznania historii i działalności Parlamentu Europejskiego oraz polskich przedstawicieli w tej instytucji, a także propagowanie wiedzy na temat europejskiego rynku pracy, sytuacji młodzieży w Unii Europejskiej i możliwości jakie daje młodym ludziom członkostwo Polski w UE.

Pierwszy etap konkursu odbył się 2 lutego 2018 roku o godz. 9.00 w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Siedlcach i był to tradycyjnie test zawierający zagadnienia wymienione w regulaminie. Wszyscy uczestnicy pierwszego etapu konkursu otrzymali pamiątkowe upominki oraz certyfikaty potwierdzające udział.

W kolejnym, II etapie konkursu, który odbędzie się 23 marca 2018 roku w budynku siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie przy ul. Pułaskiego 19/21 (Sala 118) oceniane będą przede wszystkim kreatywność, pomysłowość i umiejętność zaprezentowania siebie i swoich mocnych stron w języku angielskim.

Co najmniej szóstka zwycięzców pojedzie w czerwcu 2018 roku na autokarowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli!

Organizatorami konkursu są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach oraz Biuro Krajowe Poseł do Parlamentu Europejskiego Julii Pitery

W imieniu Organizatorów, szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć partnerom, dzięki wsparciu których mogliśmy przekazać uczestnikom drobne upominki:

- Parlamentowi Europejskiemu – Biuro Informacyjne w Warszawie

- Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Europejskich - Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów w Warszawie

- Firmie Krynica Vitamin S.A.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com