• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

WyroznienieOREZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach otrzymał wyróżnienie i nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”, organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Konkurs dotyczył współpracy z pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego. „Ekonomik” zaprezentował wspólne działania podejmowane przez szkołę z Urzędem Skarbowym w Siedlcach, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Siedlcach i firmą Bricomarche w Siedlcach. Dotyczyły one m.in. realizacji praktyk i staży zawodowych u pracodawców, szkoleń przeprowadzanych dla nauczycieli i uczniów szkoły, wycieczek zawodoznawczych, organizacji konkursów i wspomagania uczniów w przygotowaniu do olimpiad, akcji społecznościowej „Pomagamy wypełniać PIT-y”, opiniowania programów nauczania.
Dnia 30.01.2018 r. na uroczystej gali dyplomy i statuetki odebrali: Dorota Kosowska – zastępca naczelnika US w Siedlcach, Marek Paczuski – dyrektor Oddziału ZUS w Siedlcach, Piotr Kudelski – kierownik Bricomarche Siedlce ZAMIR Sp. Z o.o. oraz Jolanta Duk – dyrektor ZSP nr 2 w Siedlcach.
Po uroczystym wręczeniu statuetek przez Minister Marzenę Machałek oraz Dyrektor ORE Jadwigę Mariolę Szczypiń wyróżnione szkoły, w tym ZSP nr 2 w Siedlcach, przedstawiły przykłady współpracy z pracodawcami przy organizacji praktycznej nauki zawodu.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com