• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

ZlotaTarcza2018

Dnia 19.09.2017 r. uczniowie z klas III a i II r wraz z opiekunami: s. M. Płatkowską, p. M. Przesmycką, p. K. Bulik i p. W. Pieńkowską uczestniczyli w pielgrzymce jubileuszowej związanej z 200–leciem istnienia Diecezji Siedleckiej. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili bazylikę, w której znajduje się Cudowny Obraz Matki Bożej Gregoriańskiej. Historię obrazu i rodu Sapiehów opowiedział nam oblat, zakonnik kodeńskiego sanktuarium. Uczniowie w skupieniu adorowali Matkę Bożą, obchodząc obraz na kolanach. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Św. oraz w spotkaniu formacyjno – modlitewnym z o. Ryszardem Sierańskim. Żywy przekaz przy dźwiękach gitary i muzyki gregoriańskiej wywarł duże wrażenie na słuchaczach. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała świadectw osób, które na spotkanie zaprosił o. Ryszard. Wszystko to przy słonecznej pogodzie stworzyło niesamowitą atmosferę integracji młodzieży. Następnym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, znanym z bohaterskiego oporu unitów, którzy oddali życie w obronie swej świątyni. W drodze powrotnej nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej, słynące z Cudownego Obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem. Udział w pielgrzymce pozwolił młodzieży poznać historię unikalnych w skali kraju obiektów sakralnych oraz wzbogacił w przeżycia duchowe.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com