Zlote technikum 2020

Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie
Matka Teresa z Kalkuty

21 listopada 2020 roku obchodzono Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało ono z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Obecnie święto ma bardziej społeczny charakter i obchodzone jest w ponad 180 państwach na całym świecie. Celem tego dnia jest wzbudzenie w ludziach pozytywnych emocji i uwrażliwienie na wzajemną dobroć.
Dzień życzliwości w „Ekonomiku”, choć tylko w formie online,  pełen był uśmiechu, radości i pozytywnej energii.  Uczniowie z klas 2rg i 3r, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku i serdeczności zaprojektowali plakaty, opracowali prezentacje multimedialne oraz wzięli udział, w przygotowanym na tę okazję, quizie o życzliwości,  w aplikacji Kahoot.