Zlote technikum 2020

Grupa uczniów z Ekonomika, w dniu 9 listopada br., uczestniczyła w ciekawym wydarzeniu online Zawodowy Stream, na platformie Clickmeeting.  Spotkanie pt. „Jak się pracuje w branży filmowej?”  rozpoczęło się o godzinie 19.00.  W pełen wyzwań i fascynujący świat branży filmowej,  uczestników webinarium, wprowadzili: Pani Krystyna Kantor, producentka filmowa i Pan Tomasz Morawski, kierownik produkcji. Podczas spotkania młodzież miała okazję dowiedzieć się m.in. : jak funkcjonuje branża filmowa w Polsce, na czym polega i czym różni się praca producenta filmowego od pracy kierownika produkcji oraz gdzie zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy przy produkcji filmowej.
Branża filmowa to dziesiątki różnych profesji i bardzo wiele możliwości rozwoju. Z pewnością spotkanie było dla młodzieży  inspirujące o czym świadczy wypowiedź uczennicy z klasy 4r – Blanki Frąckowiak: „… to niesamowite, że jeden film potrafi wokół siebie zgromadzić tak wielu ludzi o różnych umiejętnościach, zawodach czy charakterach. Temat o tyle ciekawy, że patrząc na efekt końcowy często nie zdajemy sobie sprawy ile trudu i pracy musiały włożyć poszczególne osoby, aby powstało coś, co tak surowo oceniamy…. . Dzięki temu spotkaniu poszerzyłam swój zakres wiedzy odnośnie produkcji filmu… . Uważam, że ta wiedza może mi się przydać w budowaniu własnej ścieżki kariery zawodowej”.
Organizatorem wydarzenia była Fundacja Katalyst Education, twórca bezpłatnej strony internetowej www.mapakarier.org, prezentującej informacje o kilkuset ścieżkach kariery (w tym o ponad 50 zawodach przyszłości). Moderatorką spotkania była Pani Klaudia Stano z Mapy Karier.
Dotychczasowe spotkania można obejrzeć na YouTube, na  kanale Zawodowy Stream.