Zlote technikum 2020

W dniu 3 października 2020 r. do Portugali wyleciała druga grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach. Celem naszego wyjazdu było odbycie praktyk zawodowych. Staże zawodowe w Portugali są główną częścią projektu „LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ ZAWODOWA”. To projekt staży zagranicznych finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w którym uczestniczy szkoła. Wyjazd trwał trzy tygodnie, w trakcie których uczniowie czwartych klas technikum realizowali praktyki zawodowe w firmach i zakładach pracy w miejscowości Barcelos. Uczniowie klas  4A i 4L uczestniczyli także w wycieczkach do Porto oraz Guimares i Bragi.
Młodzież oprócz zdobyciu w następstwie praktyk zawodowych nowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych:
-  opanowała na poziomie podstawowej komunikacji nowy język obcy (inny niż klasycznie nauczane języki nowożytne np. angielski, niemiecki)
- poznała kulturę, tradycję i metody organizacji pracy funkcjonujące w Portugali
Oprócz doświadczenia zawodowego uczniowie mieli okazję poznać portugalską tradycję i kulturę oraz obyczaje panujące w tym kraju.