• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

11 listopada 2020 roku świętowaliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na pandemię COVID-19 i obowiązujące obostrzenia sanitarne tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości  zorganizowane zostały z formie on-line.
Podobnie jak w latach ubiegłych społeczność „Ekonomika” wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. 10.11.2020 r. w czasie czwartej lekcji, dokładnie o godz. 11.11  nauczyciele i uczniowie zaśpiewali hymn państwowy. „Mazurek Dąbrowskiego” rozbrzmiewał z głośników a na rejestrowanych przez kamerki obrazach widać było odświętnie ubranych uczniów, często obok flagi państwowej, czy na specjalnie przygotowanej tapecie w barwach narodowych. Byli też tacy, którzy   przygotowali okazjonalną zmianę swojego obrazu profilu na Teams.  Wydarzeniu wspólnego śpiewania hymnu towarzyszyło wiele ciekawych zadań realizowanych w celu uczczenia święta, były m. in. prezentacje multimedialne poświęcone odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku, oglądanie filmów dokumentalnych,   wystawy on-line plakatów okolicznościowych wykonanych przez uczniów, czytanie poezji patriotycznej a nawet gra Kahoot „Co wiesz o odzyskaniu przez Polskę niepodległości?”  
Wszystkim, którzy byli inicjatorami i uczestnikami niezwykłych obchodów tegorocznego Święta Niepodległości przez społeczność naszej szkoły, należą się duże brawa za „TIK-ową” kreatywność!

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com