• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

W ramach organizowanej przez MEN akcji „Szkoła pamięta”  uczniowie i nauczyciele z „Ekonomika” podjęli  różnorodne zadania, które upamiętniały wydarzenia z historii Polski, także małych ojczyzn  i czciły pamięć o bohaterach i wielkich Polakach. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, były to  przede wszystkim działania wirtualne i multimedialne.
Uczniowie klasy 4l na godzinie wychowawczej wspominali znanych Polaków, którzy odeszli w  ostatnim roku. Byli to m. in. Krzysztof Penderecki. Ewa Demarczyk, Wojciech Pszoniak, Dariusz Gnatowski. Lekcję on-line  z wykorzystaniem TIK przeprowadził Pan W. Zych.
Uczniowie klasy 3l wspólnie z wychowawczynią  Panią K. Bulik przygotowali lekcję z wykorzystaniem multimediów na temat:  Polskie nekropolie za granicą.
Pani A. Pliszka w ramach akcji przeprowadziła lekcję  języka polskiego w klasie 2cp, której temat brzmiał: Powstanie listopadowe w literaturze romantycznej - upamiętnienie rocznicy zrywu niepodległościowego.
Uczniowie klasy 2 bp na przedmiocie informatyka pod kierunkiem nauczyciela  Pana S. Waberskiego przygotowali  prezentacje multimedialne o Czesławie Dylewiczu, Władysławie Rawiczu, gen. Władysławie Sikorskim.
W akcję „Szkoła pamięta” aktywnie zaangażowała się  także uczennica z klasy 3r – Oliwia Bieńkowska, która wykonała pod kierunkiem Pani W. Pieńkowskiej prezentację multimedialną pt. „Dzieci Zamojszczyzny” i zaprezentowała klasie podczas lekcji on-line.
W  pierwsze listopadowe dni – przedstawiciele społeczności szkolnej – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie – odwiedzali miejsca spoczynku tych, którzy kiedyś byli z nami w szkolnej rodzinie, tworzyli historię naszej szkoły, naszego miasta, naszego regionu i kraju. Symboliczne znicze i kwiaty świadczą o naszej pamięci.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com