W ramach organizowanej przez MEN akcji „Szkoła pamięta” uczniowie i nauczyciele z „Ekonomika” podjęli różnorodne zadania, które upamiętniały wydarzenia z historii Polski, także małych ojczyzn i czciły pamięć o bohaterach i wielkich Polakach. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, były to przede wszystkim działania wirtualne i multimedialne.
Uczniowie klasy 4l na godzinie wychowawczej wspominali znanych Polaków, którzy odeszli w ostatnim roku. Byli to m. in. Krzysztof Penderecki. Ewa Demarczyk, Wojciech Pszoniak, Dariusz Gnatowski. Lekcję on-line z wykorzystaniem TIK przeprowadził Pan W. Zych.
Uczniowie klasy 3l wspólnie z wychowawczynią Panią K. Bulik przygotowali lekcję z wykorzystaniem multimediów na temat: Polskie nekropolie za granicą.
Pani A. Pliszka w ramach akcji przeprowadziła lekcję języka polskiego w klasie 2cp, której temat brzmiał: Powstanie listopadowe w literaturze romantycznej - upamiętnienie rocznicy zrywu niepodległościowego.
Uczniowie klasy 2 bp na przedmiocie informatyka pod kierunkiem nauczyciela Pana S. Waberskiego przygotowali prezentacje multimedialne o Czesławie Dylewiczu, Władysławie Rawiczu, gen. Władysławie Sikorskim.
W akcję „Szkoła pamięta” aktywnie zaangażowała się także uczennica z klasy 3r – Oliwia Bieńkowska, która wykonała pod kierunkiem Pani W. Pieńkowskiej prezentację multimedialną pt. „Dzieci Zamojszczyzny” i zaprezentowała klasie podczas lekcji on-line.
W pierwsze listopadowe dni – przedstawiciele społeczności szkolnej – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie – odwiedzali miejsca spoczynku tych, którzy kiedyś byli z nami w szkolnej rodzinie, tworzyli historię naszej szkoły, naszego miasta, naszego regionu i kraju. Symboliczne znicze i kwiaty świadczą o naszej pamięci.