• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

„…Jakże nie pisać wiersza,
jakże nie płonąć w podzięce
za światło, co się rozszerza,
za dar najpiękniejszy, za wiedzę!”
K. I. Gałczyńskiego

„To wielkie szczęście mieć takiego nauczyciela, dla którego cierpliwość, wyrozumiałość i poświęcenie to nie tylko puste słowa, a uśmiech i pomocna dłoń to droga do celu jakim, jest wiedza, która pozostanie na zawsze”. Tymi słowami w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej młodzież rozpoczęła audycję, przez szkolny radiowęzeł, dedykowaną Dyrekcji Szkoły, Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom „Ekonomika”.
Tegoroczne święto z powodu pandemii COVID-19 i obowiązujących obostrzeń sanitarnych przebiegało zupełnie inaczej od dotychczasowych. Na początku uroczystości głos zabrała Dyrektor Szkoły – Pani Jolanta Duk, przedstawiając historię Dnia Edukacji Narodowej oraz dzieje „Ekonomika”, w związku z przypadającą w tym roku rocznicą 95 – lecia Naszej Szkoły. Następnie Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za to, że wkładają tak wiele trudu i zaangażowania w wychowanie i kształcenie młodzieży oraz rozwijają ich zainteresowania i pasje. Dyrektor Szkoły życzyła wszystkim pracownikom zdrowia, realizacji marzeń, cierpliwości i wytrwałości w kształtowaniu młodego pokolenia.  Podczas audycji, Pani Justyna Szalińska – Wymiatał – Przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła kwiaty i złożyła najserdeczniejsze życzenia nauczycielom. W dalszej części uroczystości w imieniu Samorządu Uczniowskiego, głos zabrał Łukasz Krasuski - uczeń z klasy 3a. Podziękował pedagogom za wszelkie starania wkładane w wychowanie i edukację młodzieży. Następnie Emilia Pachucka i Iwan Muszyński z klasy 2ag zaprezentowali część artystyczną, w postaci mini koncertu życzeń przeplatanego okolicznościowymi wierszami.
Na zakończenie uroczystości młodzież jeszcze raz wyraziła wdzięczność nauczycielom mówiąc: Dziękujemy jak każdego roku!  Z każdym rokiem bardziej i gorącej,  bo to dzięki Wam, Nauczyciele, rozumiemy z każdą lekcją więcej.  Dziękujemy, jak każdego roku…  Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele …. Dziękujemy Wam Nauczyciele!

Okolicznościowe gazetki przygotowały uczennice: Iza Firek i Paulina Ptaszyńska z klasy 4r. W apelu udział wzięli: Emilia Pachucka, Iwan Muszyński i Łukasz Krasuski pod kierunkiem nauczycieli: G. Lech i W. Pieńkowskiej.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com