• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

Dnia 25 września świętowaliśmy w Ekonomiku Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień Języków łączył elementy nauki i zabawy oraz stanowił niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Uczniowie mieli okazję wziąć udział min. w VI Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, w konkursie „Mistrz Ortografii Angielskiej” czy też zmierzyć się w teście wiedzy o Rosji - „Вот и Россия!”- „Oto Rosja!” i niemieckojęzycznym konkursie wiedzy o Wiedniu. Na tego typu wydarzeniu nie mogło również zabraknąć audycji w językach obcych. Aktorzy zabrali uczniów w podróż „Ekspresem Językowym”. Podkreślili znaczenie wielojęzyczności we współczesnym świecie, bo to właśnie dzięki niej możemy porozumiewać się międzynarodowo i komunikować bez granic w jednej, wspólnej Europie. Zauważyłyśmy, że taka forma przekazu bardzo spodobała się młodzieży: zarówno aktorom, jak i publiczności. Jest to świetna zabawa, a przy okazji nowe zwroty czy słowa zapadają lepiej w pamięć.

W tym dniu uczniowie oglądali różnorodne prezentacje multimedialne przygotowane wcześniej przez swoich kolegów i koleżanki np. Visiting London – Z wizytą w Londynie, oglądali filmy edukacyjne: „This is London” oraz „About London”, uczestniczyli w lekcji kulturowej z mini konkursem wiedzy o Londynie i sporcie w Wielkiej Brytanii. Odbyły się także projekcje filmów obcojęzycznych; "Лёд" "Lód” oraz „Wir besichtigen Wien". Uczniowie klasy 2ap wzięli udział w lekcji poświęconej rosyjskim bajkom: „Встреча с народной сказкой- Spotkanie z bajką rosyjską”. Aby uatrakcyjnić lekcje, nauczyciele wykorzystali również różnorodne aplikacje i gry do nauki języków obcych.

Po raz kolejny zostały również zorganizowane warsztaty języka migowego. Pani Barbara Mitelska promowała wśród młodzieży naukę języka migowego oraz wdrażała do tolerancji „inności” w świecie społecznym poprzez ich kontakt z elementarnymi znakami z zakresu daktylografii (zbiór znaków migowych (daktylogramów) odpowiadających poszczególnym literom danego alfabetu) oraz ideografii (oznaczanie rzeczy i pojęć za pomocą odpowiadających im znaków graficznych lub symboli).

Z okazji EDJO uczniowie przygotowali wystawę swoich plakatów na korytarzach szkolnych, w której zaprezentowali kraje Europy i zachęcali do nauki języków obcych.

Kochani Uczniowie, to dzięki Waszemu zaangażowaniu i kreatywności ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych! Bardzo dziękujemy!

Tegorocznym Szkolnym Koordynatorem EDJO była p. Emilia Lewicka, nauczycielka języka angielskiego.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com