Technikum nr 2 w ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach - po raz drugi najlepszym technikum w Siedlcach. W tym roku w rankingu Perspektywy 2019 uzyskaliśmy Srebrną Tarczę.

Srebrnetechnikum 2019
Kryteria Rankingu Techników 2019 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).
Uczniom, nauczycielom i rodzicom - gratulujemy sukcesu.
Pełna lista najlepszych szkół w Polsce na stronie:

www.technika.perspektywy.pl

www.licea.perspektywy.pl,

W dniach 09.01.2019 r. – 18.01.2019 r. w Technikum nr 2 trwają egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk i technik organizacji reklamy. W dniu 10.01.2019 r. 113 uczniów klas czwartych przystąpiło do części pisemnej. Wyniki egzaminu poznamy 22 marca 2019 r. Powodzenia!

kartkaBN2018

W dniu 20.12.2018 r. miały miejsce w naszej szkole Jasełka pt. ”W stronę światła”. Cała uroczystość składała się z trzech części.
W pierwszej części pt. "Wigilia w pracy" mieliśmy okazję obejrzeć historię dwojga dziennikarzy przygotowujących artykuł na temat tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia w krajach Unii Europejskiej. Role dziennikarzy grali: Dorota Ratuska i Bartek Olędzki z klasy 3 F.
W drugiej części pt. "Listy do czasopisma 'Światło' obejrzeliśmy doświadczenia dziennikarki Anny, która prowadzi rubrykę w czasopiśmie, odbierając listy od ludzi z różnymi problemami. Czytając listy i pochylając się nad losami różnych osób, Ania doświadcza niezwykłych przeżyć. W tej części przedstawienia wystąpiły następujące osoby: Dziennikarka Ania: Aneta Olszewska 4A, Poeta: Przemysław Kozak 3F, Realista: Szymon Chromiński 3F, Matka: Magda Borowska 4A, Ojciec: Krystian Piekarski 3F, Syn: Marek Wadas 3F, Chłopak: Adrian Klimiuk 3F, Nauczycielka: Karolina Matysiak 4A, Dziewczynka: Alicja Błąd 4A, Córka: Bernadeta Kwiatek 4A, Elegancki chłopak: Patryk Wojtas 4A, Maryja: Aleksandra Prochenka 4A, Józef: Marcin Przegaliński 4A, Uczennica: Aleksandra Starak 3A. W tej części przedstawienia usłyszeliśmy także kolędy i pastorałki w wykonaniu grupy muzycznej pod kierunkiem Pana Tomasza Borkowskiego. Osoby w zespole: Beata Borkowska 1F, Paulina Skóra 1F, Dorota Ratuska 3F, Konrad Surudo 3L, Patryk Wojtas 4A.
W ostatniej części pt. "Droga do Betlejem" przypomnieliśmy sobie o losach Świętej Rodziny w drodze do miejsca narodzenia Jezusa Chrystusa. W roli Anioła wystąpiła Weronika Chmielewska z klasy 3A.
Oprawa dźwiękowa i efekty specjalne: Zdanowski Paweł, Patryk Kozłowski, Michał Talacha 3C.
Pod koniec uroczystości mieliśmy przyjemność obejrzenia i wysłuchania koncertu w wykonaniu „Kolędników” z zespołu muzycznego. W trakcie śpiewania kolęd uczennice z klasy 3A i 1F uatrakcyjniły naszą uroczystość świątecznymi smakołykami, które przygotowały własnoręcznie.
Pragniemy wyrazić szczególne podziękowania za pomoc w organizacji Jasełek następującym osobom: Pani Anecie Baran, Pani Annie Pliszka, Pani Hannie Sienkiewicz-Kaya, Siostrze Marii Płatkowskiej, Pani Marii Przesmyckiej, Panu Marcinowi Długoszowi oraz uczniom z klasy 3A i 1F za przygotowanie dekoracji i poczęstunku.
Organizatorzy: Robert Borkowski i Tomasz Borkowski

W dniach 06.12.2018 r. – 18.12.2018 r. prowadziliśmy zbiórkę produktów żywnościowych, chemii gospodarczej oraz zabawek i innych produktów pierwszej potrzeby dla rodziny z Siedlec w trudnej sytuacji materialnej wskazanej przez CARITAS Diecezji Siedleckiej. Udało nam się zgromadzić i przekazać na ręce pracowników CARITAS pięć wielkich pudeł po brzegi wypełnionych darami m.in. pościel, koce, ręczniki, ubrania, żywność, kosmetyki, zabawki pluszowe, a nawet garaż piętrowy z samochodami, dzięki którym, mamy nadzieję, sprawimy radość członkom tej rodziny.
Dziękujemy Całej Społeczności szkolnej za włączenie się w naszą przedświąteczną akcję charytatywną!
Elżbieta Zaniewicz oraz klasa 2a

Dnia 10.12.2018 klasa 2R pod opieką pani Moniki Olędzkiej udała się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Siedlcach na zajęcia dotyczące zakładania działalności gospodarczej i tworzenia skutecznych biznesplanów. Pan Paweł Lewczuk omawiał programy związane z uzyskaniem dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pokazywał atuty strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, gdzie są zamieszczone wszystkie wnioski, nowości prawne, czy wyszukiwarka PKD. Dzielił się doświadczeniem odnośnie oceniania wniosków - biznesplanów firm ubiegających się o wsparcie finansowe. Zwracał uwagę, że ważny jest pomysł na biznes, doświadczenie w danej branży i dopracowanie szczegółów. Zaznaczał, że często nowi przedsiębiorcy nie potrafią dobrze spożytkować dużych przychodów, kupując rzeczy luksusowe, zamiast inwestować w sprzęt i rozwój firmy. Pytał również uczniów o ich zainteresowania i pomysł na ewentualną działalność gospodarczą. Pokazywał ciekawy film szkoleniowy o zakładaniu firmy w branży grafika komputerowa i istotnych elementach biznesplanu. Młodzież konsultowała też swoje prace ćwiczeniowe-biznesplany ze specjalistą. Podczas spotkania uczestnicy otrzymali broszury i foldery o zakładaniu działalności gospodarczej i z wytycznymi do tworzenia biznesplanu.