ZlotaTarcza2018

KursSeniora

Moc zainteresowania światem finansów tym razem chyba zdziwiła samego Pana Pieniążka. Uczestnikami zrealizowanych 13 kwietnia warsztatów, byli bowiem uczniowie klas… pierwszych szkoły podstawowej. Tworzyli dwie grupy najmłodszych uczestników, ale za to bardzo wdzięcznych i gwarnych ;). Ich entuzjazm i zaangażowanie dało się zauważyć podczas wszystkich wykonywanych ćwiczeń. Było to także niesamowitym doświadczeniem i wyzwaniem dla samych prowadzących. Warsztaty kończyły cykl szkoleń w ramach realizacji projektu społecznego przewidzianego udziałem w olimpiadzie Zwolnieni z teorii. Ogółem przeszkolono 147 osób (!). Teraz przed Zespołem projektowym procedura zamknięcia dokumentacji i zakończenia współpracy. A my już dzisiaj gratulujemy pomysłu i wytrwałości w jego realizacji. Życzymy, aby to doświadczenie zaowocowało w przyszłej pracy zawodowej.

W dniu 13 kwietnia 2018 roku w hali ARMS przy ulicy Prusa 6 w Siedlcach odbyły się Wielkie Igrzyska Ekologiczne dla szkół średnich organizowane już po raz drugi przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Impreza była uroczystym zakończeniem cyklu warsztatów „Ekologia z klasą”.

W Igrzyskach wzięły udział dwie czteroosobowe drużyny z Ekonomika: EkoEkonomik w składzie Emil Kołodziejczyk, Patryk Kosieradzki, Marcin Stosio z klasy III L i Marta Kruszewska z klasy II L oraz EkoLogistycy: Jakub Altin, Artur Żółkowski, Maciej Nowosielski i Mikołaj Grudzień z klasy II L.

W programie Igrzysk znajdowały się zadania teoretyczne z zakresu tematyki gospodarowania odpadami oraz konkurencje praktyczne: sztafeta, której uczestnicy mieli za zadanie jak najszybciej posegregować do odpowiednich pojemników rozrzucone odpady, tor przeszkód, segregowanie odpadów „po omacku”. Trzy zwycięskie drużyny, w tym dwie drużyny z ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach pojadą w nagrodę na atrakcyjną wycieczkę do Krakowa.

Do zmagań przygotowała uczniów mgr Elżbieta Replińska, nauczyciel przedmiotów logistycznych w ZSP nr 2 w Siedlcach.

6 kwietnia 2018 r maturzyści wraz z wychowawcami i katechetami wyruszyli autokarem w pielgrzymkę na Jasną Górę. Jadąc tam zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Ojca Pio w Mstowie na Przeprośnej Górce, by przeżyć Drogę Krzyżową.
Pobyt na Jasnej Górze pozwolił nam na spotkanie z Matką Bożą w Jej cudownym Obrazie. Młodzież zawierzyła Jej całe swoje dorosłe życie.

Szkolny Konkurs Ortograficzny odbył się 23 marca 2018 roku o godz. 10.40 w sali nr 15. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Pani Małgorzata Połeć i Pani Anna Pliszka. Tekst dyktanda związany był z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i dotyczył II Rzeczpospolitej. W konkursie wzięło udział 27 uczniów z różnych klas.
Laureaci konkursu

• I miejsce Maja Malinowska, III F (nauczyciel Pani Małgorzata Połeć)
  • II miejsce Sandra Abramowicz, II R (nauczyciel Pani Katarzyna Bulik)
  • III miejsce Milena Jastrzębska, I F (nauczyciel Pani Barbara Adamiak)

Laureaci konkursu zostali zgłoszeni do udziału w Ósmym Dyktandzie Siedleckim, które odbędzie się 12 kwietnia 2018 roku w II LO im. Świętej Królowej Jadwigi w Siedlcach.

Wyniki etap IV konkursu1