• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

Dnia 19 marca 2019 r. 2r i 2l pod opieką p. Elżbiety Zaniewicz i p. Ewy Księżopolskiej uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych z okazji Dnia Otwartego Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Spotkanie rozpoczęło się od kreatywnych warsztatów na temat „Techniki post produkcji filmowej stosowanych w reklamie”. Uczniowie poznali metody, techniki, narzędzia oraz proces produkcji reklamy telewizyjnej w oparciu o technologie cyfrowe. Mieli również okazję przekonać się jak twórcy filmowi manipulują wirtualną rzeczywistością. Następnie wysłuchali wykładu „Czy wiesz jak jesteś manipulowany? Czyli o informacji we współczesnym świecie?”. Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy z nagrodami.

18.03.2018 odbyło się podsumowanie projektu realizowanego w naszej szkole od września 2018 do marca 2019 pt.: „Bądź świetny w reklamie.” To już czwarta odsłona współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Siedlcach i Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach w zawodzie technik organizacji reklamy. W tym roku tematem projektu były social media i ich wpływ na nasze życie. Młodzież pod kierunkiem opiekunów - Pani Moniki Olędzkiej i Katarzyny Zawadzkiej - przygotowywała plakaty reklamowe, dokumentację fotograficzną oraz prezentacje multimedialne na temat zalet i wad korzystania z mediów społecznościowych. Projekt miał na celu pokazanie świata social mediów oczami młodzieży. Uczniowie rozwijali umiejętności zawodowe i przygotowywali się do egzaminów zawodowych kwalifikacji A.27 – Planowanie i projektowanie kampanii reklamowej.

18.03.2019 roku, podczas telekonferencji, odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Zostały nagrodzone najlepsze prace i wręczone dyplomy. Projekt był swoistym wyzwaniem dla młodzieży, rozwijał umiejętność pracy w grupie, kreatywne myślenie, skłaniał do myślenia i pracy twórczej. Wskazywał, że w dzisiejszych czasach nie dzielą nas kilometry, ważna jest wspólna inicjatywa i działanie.
Efekty wspólnego projektu potwierdziły, że uczniowie ZSZ nr 2 w Starachowicach i "Ekonomika" w Siedlcach są "świetni w reklamie". W przyszłości obie szkoły chcą kontynuować współpracę.

 

Termin obchodów Światowego Dnia Konsumenta wiąże się z rocznicą przemówienia Prezydenta Johna F. Kennedy’ego, wygłoszonego w 1962 roku w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Kennedy sformułował cztery podstawowe prawa konsumenta: prawo do rzetelnej informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji. Z jego ust padło też znane stwierdzenie: "Konsumenci to my wszyscy".

Od 1983 roku w rocznicę tego wystąpienia 15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Pamiętając o tak ważnym dniu, uczniowie naszej szkoły, już po raz kolejny, pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: p. G. Lech i p. W. Pieńkowskiej, przygotowali i zaprezentowali na korytarzu szkolnym ekspozycję pod hasłem: Instytucje ochrony praw konsumentów – parasolem ochronnym. Dnia 18 marca br. uczniowie z klas 1r i 2c uczestniczyli w spotkaniu z panią Bożeną Oknińską – pracownikiem WIIH Delegatury w Siedlcach, która przekazała młodzieży cenne informacje dotyczące gwarancji i rękojmi. Udział w spotkaniu dał młodzieży możliwość poszerzenia wiedzy, którą zdobywają podczas nauki przedmiotów zawodowych, a być może ułatwi ewentualne dochodzenie praw w przypadku reklamacji zakupionego przez nich wadliwego towaru.

Z przyjemnością możemy ogłosić, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odnoszą kolejne sukcesy w tym roku szkolnym. Nauczyciel przedmiotów logistycznych Elżbieta Replińska zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Normalizacja i ja" w kategorii scenariusz lekcji. Uczennicy z klasy II L Paulinie Kołak przypadło III miejsce w kategorii grafika. Obie panie przygotowały prace na temat „Normy + miasto = Smart City”. Nagrody laureatom konkursu wręczał w dniu 15 marca 2019 r. w Warszawie prezes PKN pan Tomasz Schweitzer.

Laureatki konkursu wzięły również udział w konferencji „Normalizacja dla Smart Cities”. W programie konferencji znalazły się wystąpienia omawiające różne aspekty problematyki inteligentnych miast: wybrane aspekty tworzenia inteligentnego miasta oraz wyzwania dla jego rozwoju, przykłady wdrożeń inteligentnych rozwiązań w polskich miastach w oparciu o Gdynię, działania wspierające zintegrowane planowanie rozwoju miasta zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i z wykorzystaniem nowych technologii, rola miejskich systemów telekomunikacyjnych i komunikacyjnych. Konferencja jest organizowana przez PKN co roku w ramach obchodów Dnia Normalizacji Polskiej, który przypada na 20 maja.

W dniu 14 marca 2019 r. już po raz czwarty w naszej szkole gościliśmy edukatora z ZUO. W warsztatach uczestniczyły klasy: 1a, 1 l, 1 f oraz 2 r. Pani edukator podczas warsztatów rozmawiała z uczniami na temat właściwej segregacji odpadów według aktualnie obowiązujących w kraju i w naszym mieści przepisów o gospodarowaniu odpadami. Poruszony został również temat hierarchii postępowania z odpadami, recyklingu i odzysku oraz wpływu niewłaściwej gospodarki odpadami na zanieczyszczenie środowiska, a w szczególności zanieczyszczenie gleby, wody i powietrza. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić w praktyce swoją wiedzę na temat zasad segregacji odpadów. Każdy z uczniów otrzymał odpady różnego typu, które miał wrzucić do odpowiednich pojemników.

Warsztaty odbyły się w ramach akcji ,,Siedlce? Naturalnie!". Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców Siedlec i okolic oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

#MyFreedomDay to międzynarodowa kampania CNN uświadamiająca problem współczesnego niewolnictwa i znaczenie wolności.
Na świecie jest obecnie ponad 40 mln niewolników, 71% to kobiety i dziewczynki, a aż 10 mln to dzieci. Szacuje się, że w ciągu ostatnich 5 lat ponad 89 mln osób doświadczyło jakiejś formy niewolnictwa i wie, co to znaczy stracić wolność. Choć może nam się wydawać, że ten problem jest gdzieś daleko od nas, nie jest tak. Na pewno przynajmniej raz w życiu każdy z nas miał styczność z produktami – ubraniami, elektroniką, kawą – które powstały z wykorzystaniem niewolniczej pracy. Wielu z nas choć raz minęło na ulicy dziecko, które żebrało, by następnie oddać wszystko swojemu… „właścicielowi”.
Dnia 14 marca, w ramach ogólnoświatowego wydarzenia, uczniowie i nauczyciele na całym świecie angażują się w akcję w mediach społecznościowych.
W naszej szkole klasy: 2r i 3r pod opieką p. Grażyny Lech i p. Wioletty Pieńkowskiej również dołączyły do tej cennej inicjatywy CNN.
Więcej szczegółów m.in. na stronach:
https://wiemczujepomagam.pl
https://edition.cnn.com/specials/world/myfreedomday

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com