Zlote technikum 2020

Dzień Ochrony Danych Osobowych – obchodzony 28 stycznia zainicjowała w 2006 roku Rada Europy. Data obchodów odnosi się do rocznicy sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 roku w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.  Został ustanowiony dla zaznaczenia wagi właściwej ochrony danych zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym każdego obywatela. Żeby Dzień miał wymiar symboliczny, w całej Europie obchodzony jest jednocześnie. Z tej okazji również w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach zorganizowano różnorodne inicjatywy edukacyjne, mające na celu poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznego i kontrolowanego posługiwania się danymi osobowymi.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania listu otwartego Pana Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych - Pana Jana Nowaka

Następnie uczestnicy X edycji projektu Twoje Dane – Twoja sprawa przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Niebezpieczni w sieci”. Zaprezentowano również utwory poetyckie napisane specjalnie na EDODO 2020 przez uczniów naszej szkoły. Ważnym elementem przedstawienia była projekcja filmu nagranego przez młodzież z naszej szkoły, w którym uczniowie pokazali jak działają oszuści na tak zwany „BLIK”.

Spotkanie zakończyło się wspólnym wykonaniem piosenki w rytmie rapu „Dane osobowe są ważnym towarem”. Słowa piosenki były jeszcze długo słyszane na korytarzach naszej szkoły. (Autorem piosenki jest również uczeń naszej szkoły).

W tym dniu zorganizowano także kącik na korytarzu szkolnym „Rusz głową – bądź bezpieczny”, w którym uczniowie rozwiązywali krzyżówki i łamigłówki przygotowane przez uczestników projektu.

W drugiej części spotkania głos zabrali zaproszeni goście z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Stróże prawa starali się uzmysłowić uczniom, jak niebezpieczne jest przekazywanie swoich danych osobowych osobom postronnym i jak  chronić tego typu dane. Podali przykłady z codziennej pracy, gdzie coraz częściej przyjmują zgłoszenia o kradzieży tożsamości, włamaniach na konta internetowe czy oszustwach popełnianych przez osoby posługujące się danymi personalnymi niczego nieświadomych internautów. Przypominali nam, że każdy z nas jest odpowiedzialny za własne dane oraz za dane osób, których (w rozumieniu RODO) jesteśmy administratorem. Często, z powodu niewiedzy, brak rozwagi czy pośpiech udostępniamy dane osobowe bez możliwości sprawowania kontroli nad tym, do jakich celów i w jakim zakresie zostaną wykorzystane.

Dnia 30 stycznia 2020 roku (czwartek) w ZSP nr 2 odbędzie się wywiadówka.

W godzinach 16.00-17.30 dyżur będą pełnili wszyscy nauczyciele.

Spotkania z wychowawcami odbędą się o godz. 16.30 w następujących salach:

Klasa Wychowawca Sala
3l Wojciech Zych 14
3r Paweł Jakubik 21

plakat konkurs

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia

Dnia 11.01.2010 r. w Sali Weselnej "Orchidea" w Siedlcach odbył się bal studniówkowy uczniów klas maturalnych. Wzięły w nim udział cztery klasy technikum i jedna klasa liceum ogólnokształcącego.

Po przemówieniach wygłoszonych przez: Panią Jolantę Duk - Dyrektora Szkoły oraz Pana Mariusza Oknińskiego - przedstawiciela Rodziców, uczniowie rozpoczęli bal dostojnym staropolskim tańcem - polonezem. Taniec zainaugurowały słowa z polskiej epopei narodowej - "Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi"...

...a potem zabawa trwała do białego rana!!!

Z całą pewnością wieczór ten na długo zostanie w pamięci maturzystów.

W dniach 9 - 17 stycznia 2020 roku w Technikum nr 2 trwają egzaminy zawodowe. Przystąpi do nich 110 uczniów klas czwartych. Egzamin zawodowy, czyli egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, ocenia poziom opanowania ‎przez zdającego wiadomości i umiejętności z zakresu ‎jednej kwalifikacji wyodrębnionej w nauczanym ‎zawodzie. Wyniki egzaminów z części pisemnej i praktycznej uczniowie poznają 20 marca 2020 roku. Trzymamy kciuki za najwyższe noty!

Zebranie rodziców uczniów klas maturalnych z wychowawcami odbędzie się dn. 16.01.2020 r. o godz. 16.00 w następujących salach:

Klasa 4a – sala 14

Klasa 4c- sala 12