medal

dyplom2017

Nasza szkoła po raz drugi uzyskała zaszczytny tytuł SZKOŁY ZAWODOWEJ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI za dobrą praktykę Kurs komputerowy „Komputer i Internet dla seniora”. Organizatorem II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości jest Fundacja Fundusz Współpracy wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Mazowieckim Kuratorem Oświaty oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Podczas gali finałowej dnia 8 czerwca 2017 r. finaliści konkursu otrzymali statuetki i dyplomy. ZSP nr 2 w Siedlcach znalazł się wśród 15 najlepszych szkół w Polsce (ze 104 zgłoszonych do konkursu), które kształcą na najwyższym poziomie, realizują nowatorskie przedsięwzięcia godne naśladowania, przełamują dotychczasowe schematy edukacji i wychowania.
Nasza szkoła otrzymała również nagrodę specjalną Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji za „serce i dzielenie się tym sercem z innymi”. Statuetka z mottem Platona „Nie ma większej potęgi niż wiedza” jest nam szczególnie droga gdyż pokazuje, że bezinteresowna pomoc młodzieży i nauczycieli udzielona drugiemu człowiekowi została zauważona i doceniona nie tylko przez środowisko lokalne, a nasza dobra praktyka, którą realizujemy w Siedlcach będzie mogła być powielana w całej Polsce.

dyplom2016

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach uzyskał tytuł „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” za projekt „Współpraca Technikum nr 2 z Urzędem Skarbowym w Siedlcach” uznany za „ Dobrą praktykę”. Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu „Europejskie rozwiązania w zapewnianiu jakości – ESQA” („European Solutions in Quality Assurance”) realizowanego wspólnie z partnerami z Wielkiej Brytanii, Słowenii i Estonii. Współorganizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Warszawie. W konkursie brało udział 86 szkół z całej Polski. Wyróżnienia i zaszczytny tytuł „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” otrzymały tylko 3 szkoły z województwa mazowieckiego, w tym nasza szkoła. Zgłoszone przez nas wdrażane rozwiązania mające na celu zapewnienie jakości kształcenia zostały docenione przez organizatorów konkursu i znajdą się w międzynarodowym Katalogu Dobrych Praktyk projektu ESQA.

Młodzieży życzymy czerpania jak największych korzyści z nauki w szkole, realizacji swoich zainteresowań i pasji oraz wszechstronnego rozwoju przygotowującego do wejścia na rynek pracy i dalszego kształcenia. Myślimy, że po ukończeniu „szkoły zawodowej najwyższej jakości” uczniowie uzyskają zatrudnienie zgodne ze swymi aspiracjami zawodowymi.