• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

W dniu 18 marca została zawarta umowa partnerska między naszym Ekonomikiem a Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Porozumienie podpisały JM Rektor prof. dr hab. Tamara Zacharuk i Dyrektor ZSP nr 2 Jolanta Duk. Wydarzenie to miało miejsce w Sali Senackiej Pałacu Ogińskich. Rangi zawarciu umowy dodawała obecność wielu znakomitych gości. Byli z nami: Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach dr Milena Królikowska, a także wiele znakomitych osób ze środowiska uniwersyteckiego, m. in. Prorektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Karczmarczyk, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych prof. dr hab. Wiesława Barszczewska, Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych prof. dr hab. Jarosław Kardas. Byli z nami również nauczyciele z naszej szkoły, którzy od wielu już lat współpracują z UPH – p. Agnieszka Sempruch, p. Małgorzata Połeć i p. Barbara Adamiak. Podpisanie porozumienia obserwowali także wychowawcy i uczniowie klas objętych porozumieniem, czyli 1F, 2F, 1R i 2R. W ramach porozumienia UPH zobowiązuje się do zorganizowania i przeprowadzenia na rzecz Szkoły wielu działań wspierających doskonalenie procesu dydaktycznego, m.in. wykładów, ćwiczeń, dyskusji dla uczniów i nauczycieli. W planach jest także wspólna realizacja projektów naukowo-badawczych.
Złożenie podpisów na stosownych dokumentach poprzedziły wystąpienia, w czasie których mówcy podkreślali istotną rolę patronatu uczelni nad klasami VI LO i Technikum nr 2 i składali życzenia efektywnej, dobrej współpracy. Swoistym zwieńczeniem uroczystego podpisania dokumentu była prezentacja omówiona przez uczennice kl. 2F Natalię Olszewską i Klaudię Kleszcz na temat wieloletniej współpracy naszej szkoły i Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Serię licznych faktów i zdjęć potwierdzających wspólne przedsięwzięcia kończył slajd ze słusznym stwierdzeniem: „Jesteśmy sobie potrzebni!”.

 

ламинат цена м2samsung ue55ju6400uxruкарандашная техникакосметичка кейс
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com