• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Srebro2019

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach rozpoczął realizację projektu „Dla zawodowej przyszłości”. NUMER UMOWY- 2015-1-PL01-KA102-014980. Jest to projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Celem programu Erasmus + jest:

1. Zdobycie praktycznych doświadczeń zawodowych za granicą.

2. Podwyższenie umiejętności językowych.

3. Podwyższenie kompetencji osobistych.

4. Poznanie historii, kultury i tradycji kraju przyjmującego.

W ramach programu 66 uczniów ZSP nr 2 w Siedlcach ze specjalności technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk i technik organizacji reklamy, wyjedzie na 3-tygodniowy staż zawodowy do przedsiębiorstw we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.

Celami projektu jest wsparcie stażystów w zdobywaniu nowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych, poznanie zawodowego języka obcego w stopniu umożliwiającym podstawową komunikację oraz kultury, tradycji i metod organizacji pracy kraju przyjmującego. Zdobycie wyżej wymienionych doświadczeń polepszy szanse na start zawodowy przyszłych pracowników i ułatwi im znalezienie atrakcyjnego zajęcia. Celem drugoplanowym projektu jest potwierdzenie nabytych umiejętności przez dokument Europass Mobility, honorowany na terenie Unii Europejskiej.

Na staż wyjadą cztery grupy uczestników, każda z opiekunem. Pierwsze dwie grupy będą odbywać swój staż w Hiszpanii lub we Włoszech w terminie od 3 kwietnia 2016 r. do 23 kwietnia 2016 r. Kolejne dwie grupy pojadę na praktykę do Portugalii lub do Włoch w okresie od 2 kwietnia 2017 r. do 22 kwietnia 2017 r.

Każdy z uczestników projektu będzie uczestniczył w 60-godzinnym kursie językowym, w tym zawodowym. Oprócz kursu językowego uczniowie będą brać udział w 8-godzinnym przygotowaniu pedagogicznym, europejskim i kulturowym.

Harmonogram:

07 – 10.09.2015 r. – poinformowanie uczniów o projekcie, rozdanie ankiet rekrutacyjnych do wypełnienia,

14.09.2015 r. – spotkanie informacyjne z rodzicami i uczniami,

15 - 18.09.2015 r. – składanie ankiet rekrutacyjnych wypełnionych przez uczniów i rodziców, wychowawców klas oraz pedagoga szkolnego,

24.09.2015 r. – ustalenie listy osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie przez Komisję Rekrutacyjną,

28.09.2015 r. – ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie,

październik 2015 r. – marzec 2017 r. – przygotowanie językowe,

marzec 2016 r. – marzec 2017 r. – przygotowanie pedagogiczne, kulturowe i europejskie,

kwiecień 2015 r. – kwiecień 2017 r. – zagraniczne staże zawodowe,

maj 2017 r. – konferencja podsumowująca realizację projektu,

do 31.07.2017 r. – złożenie raportu końcowego.

реставрация паркета своими рукамиsmartway u3 купитьмакияж глазгазета вечерний
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com