Barcelos to portugalska miejscowość, w której grupa 16 uczniów odbywa staż zagraniczny. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk (11 osób) realizują praktykę zawodową w takich przedsiębiorstwach jak: Ferreirolux, Estampaia Pinto, Faroma, MC Divino, Luis Simoes.
Natomiast 5 uczennic reprezentujących zawód - technik organizacji reklamy pracuje w Mobility Friends oraz Decorbec.
Stażyści sumiennie wykonują swoje obowiązki w godzinach od 8.30 do 16.30. Kształcą przy tym umiejętności specyficzne dla swojego zawodu, takie jak:
- formowanie paletowych jednostek ładunkowych,
- kompletowanie towaru zgodnie z zamówieniem klientów,
- rozładowywanie towarów ze środków transportu zewnętrznego,
- rozmieszczanie asortymentu towarowego w magazynie,
- obsługa programu graficznego,
- projektowanie materiałów promocyjnych (np. ulotek, folderów).
Jednocześnie wszyscy doskonalą umiejętność posługiwania się językiem angielskim, w tym zawodowym.
Czas wolny młodzież wykorzystuje na poznanie najważniejszych atrakcji turystycznych, historii, kultury i tradycji Portugalii.