medal

TE1bTechnik ekonomista to kierunek, który umożliwia zdobycie wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu ekonomisty, a także pozwala wykształcić precyzję myślenia, skrupulatność oraz zdobyć wiedzę marketingową. Wybierając ten kierunek nauczysz się korzystać z narzędzi ekonomicznych i informatycznych oraz zapoznasz się z zasadami nowoczesnej rachunkowości i finansów.

Uczniowie kierunku technik ekonomista w trakcie 4-letniego cyklu kształcenia:

• nauczą się prowadzić księgi rachunkowe i ewidencjonować operacje gospodarcze różnych firm i podmiotów działających na rynku,
  • poznają zasady rachunkowości od podstaw,
  • będą księgować operacje gospodarcze w tradycyjny sposób, ale i również w dobrze wyposażonej pracowni ekonomiczno-informatycznej,
  • poznają zasady zastosowania technik  komputerowych w ekonomii,
  • nauczą się obsługi programu InsertGT, który jest najpopularniejszym program księgowym stosownym na rynku i  używanym przez wiele firm oraz biur obrachunkowych.

TH1b

Technik handlowiec to osoba która jest w pełni przygotowana do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, potrafi wykorzystywać komputer oraz jego oprogramowanie, zna przepisy prawne i potrafi współpracować z innymi firmami.

Uczniowie kierunku technik handlowiec w trakcie 4-letniego cyklu kształcenia:

• zdobędą wiedzę o funkcjonowaniu rynku dóbr i usług w warunkach gospodarki rynkowej,
  • poznają potrzeby konsumentów i motywy ich działania na rynku,
  • zapoznają się z regułami towaroznawstwa spożywczego i przemysłowego,
  • zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące działań marketingowych,
  • nabędą umiejętności z zakresu organizacji pracy w punktach sprzedaży hurtowej i detalicznej,
  • nauczą się nowoczesnej rachunkowości,
  • poznają przepisy prawa cywilnego i handlowego,
  • zdobędą  umiejętności zastosowania nowoczesnych  technik komputerowych,
  • poznają reguły współpracy z kontrahentami.

TL1bZadaniem logistyka jest dostarczyć właściwy towar, właściwemu klientowi, we właściwej ilości, właściwym czasie, na właściwe miejsce, we właściwym stanie i po właściwych, czyli możliwie najniższych kosztach.

Logistyka to przepływ materiałów, informacji i pieniędzy w przedsiębiorstwach.

W Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logistyki w branżach: przemysł, budownictwo, handel i usługi, informatyka i telekomunikacja.

Uczniowie kierunku technik logistyk w trakcie 4-letniego cyklu kształcenia nauczą się:

• planować procesy przechowywania wytworzonych towarów i dostarczania ich do finalnych  odbiorców,
  • odpowiednio rozmieszczać w czasie i przestrzeni wdrażane działania,
  • wytyczać trasy przejazdów, kontrolować je i modyfikować według potrzeb,
  • tworzyć rozkłady jazdy środków transportu danego przedsiębiorstwa,
  • efektywnie wdrażać oraz sterować przepływem i przechowywaniem towarów i usług,
  • zarządzać przepływem informacji w organizacji logistycznej,
  • przestrzegać zasad przy transporcie środków niebezpiecznych,
  • organizować pracę zarówno środków transportu jak i pracowników je obsługujących,
  • posługiwania się językiem angielskim w logistyce.

TOR1bTechnik organizacji reklamy to bardzo ciekawy i posiadający dużą przyszłość zawód. Jest zawodem szerokoprofilowym łączącym wiedzę ekonomiczną, organizacyjną, plastyczną, psychologiczną, a także lingwistyczną. Tak szeroki zakres wiedzy i umiejętności umożliwia absolwentom pozyskanie ciekawej pracy w szeroko rozumianej reklamie, która jest nieodłącznym elementem gospodarki rynkowej.

Uczniowie kierunku technik organizacji reklamy w trakcie 4-letniego cyklu kształcenia:

• nauczą się tworzyć kampanie reklamowe i promocyjne, stosować różne formy reklamy,
  • zdobędą wiedzę  jak planować i dokonywać zakupu przestrzeni reklamowej w mediach oraz nadzorować proces produkcji reklamy,
  • nauczą się stosować metody badań rynku reklamy, testować projekty i przekazy reklamowe przed publikacją,
  • poznają specjalistyczne programy komputerowe wspomagające organizację kampanii reklamowej,
  • opracują własne oferty i nauczą się prowadzić negocjacje handlowe.