medal

VI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 obejmuje 3-letni cykl kształcenia.

Nauka w klasie określanej umownie „humanistyczną”  ma inspirować chętnych uczniów o zainteresowaniach literackich, historycznych, społecznych i kulturowych. W klasach 3F i 2F przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym są: język polski, język angielski  i historia. W klasie IF przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym są: język polski, język angielski  i biologia.
Działają humanistyczne koła zainteresowań. Uczniowie biorą udział w konkursach języka polskiego, ortograficznych, historycznych, poetyckich, literackich organizowanych na terenie miasta i kraju.
Po ukończeniu profilu humanistycznego absolwent będzie mógł kontynuować naukę na wydziałach humanistycznych uniwersytetów, wyższych uczelni, a także dziennikarstwo, historię lub biologię, jak też socjologię czy filozofię. Ukończenie  tej klasy znakomicie też ułatwia dostanie się na studia z zakresu psychologii i pedagogiki.

Nauka w klasie umownie nazywanej  „matematyczną”  ma inspirować chętnych uczniów o zainteresowaniach w zakresie nauk ścisłych.
W tym liceum przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym są w klasie 3G i 2G: matematyka, informatyka i geografia. Uczniowie biorą udział w konkursach matematycznych i informatycznych oraz uczestniczą w zajęciach różnych kół zainteresowań.
W czasie nauki uczniowie otrzymują wiedzę i umiejętności, które mogą następnie rozwijać na studiach wyższych na takich kierunkach jak: informatyka, matematyka, fizyka i fizyka techniczna, ekonomia, telekomunikacja i innych pokrewnych.

Nauka w klasie umownie nazywanej klasą „medialną” łączy w sobie elementy wiedzy historycznej z elementami wiedzy o współczesnym świecie. Celem edukacji jest kształcenie umiejętności rozumienia różnorodnych zjawisk, wydarzeń politycznych i procesów społecznych w skali globalnej, regionalnej i lokalnej. Oferta skierowana jest do uczniów o zainteresowaniach humanistycznych, którzy pragną poznawać tajniki pracy dziennikarskiej oraz zdobyć wiedzę o mediach. Różnorodne zajęcia pozwolą rozwijać uzdolnienia literackie i kształcić umiejętności redakcyjne.

LObNa poziomie rozszerzonym realizowane będą: język polski, język angielski, historia lub biologia.

Przedmioty uzupełniające to edukacja medialna z warsztatami dziennikarskimi w klasie I i edukacja filmowa w klasie II. Dodatkową atrakcją będą wyjścia do kina i teatru. Realizacja podstawy programowej rozszerzonej i uzupełnionej o wyżej wymienione przedmioty przygotuje uczniów do podjęcia studiów w takich kierunkach jak: filologia polska, historia, pedagogika, dziennikarstwo, politologia, socjologia oraz biologia, farmacja, rehabilitacja, kosmetologia.

сколько стоит гуглmeizu m3 note 32gb официальный сайткисточкилобановский александр харьков