• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

Informujemy, że w okresie nauki zdalnej zorganizowano telefoniczną formę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i rodziców szkoły, poprzez uruchomienie dyżuru w określonych godzinach od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 501 415 995

Dni tygodnia

Dyżur pedagoga

godz. od.. do ..

 

Poniedziałek

9.00 – 13.00

Wtorek

9.40 – 14.10

Środa

11.00 – 16.00

Czwartek

9.00 – 14.00

Piątek

8.30 – 12.00

 

Dnia 25 września świętowaliśmy w Ekonomiku Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień Języków łączył elementy nauki i zabawy oraz stanowił niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Uczniowie mieli okazję wziąć udział min. w VI Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, w konkursie „Mistrz Ortografii Angielskiej” czy też zmierzyć się w teście wiedzy o Rosji - „Вот и Россия!”- „Oto Rosja!” i niemieckojęzycznym konkursie wiedzy o Wiedniu. Na tego typu wydarzeniu nie mogło również zabraknąć audycji w językach obcych. Aktorzy zabrali uczniów w podróż „Ekspresem Językowym”. Podkreślili znaczenie wielojęzyczności we współczesnym świecie, bo to właśnie dzięki niej możemy porozumiewać się międzynarodowo i komunikować bez granic w jednej, wspólnej Europie. Zauważyłyśmy, że taka forma przekazu bardzo spodobała się młodzieży: zarówno aktorom, jak i publiczności. Jest to świetna zabawa, a przy okazji nowe zwroty czy słowa zapadają lepiej w pamięć.

W tym dniu uczniowie oglądali różnorodne prezentacje multimedialne przygotowane wcześniej przez swoich kolegów i koleżanki np. Visiting London – Z wizytą w Londynie, oglądali filmy edukacyjne: „This is London” oraz „About London”, uczestniczyli w lekcji kulturowej z mini konkursem wiedzy o Londynie i sporcie w Wielkiej Brytanii. Odbyły się także projekcje filmów obcojęzycznych; "Лёд" "Lód” oraz „Wir besichtigen Wien". Uczniowie klasy 2ap wzięli udział w lekcji poświęconej rosyjskim bajkom: „Встреча с народной сказкой- Spotkanie z bajką rosyjską”. Aby uatrakcyjnić lekcje, nauczyciele wykorzystali również różnorodne aplikacje i gry do nauki języków obcych.

Po raz kolejny zostały również zorganizowane warsztaty języka migowego. Pani Barbara Mitelska promowała wśród młodzieży naukę języka migowego oraz wdrażała do tolerancji „inności” w świecie społecznym poprzez ich kontakt z elementarnymi znakami z zakresu daktylografii (zbiór znaków migowych (daktylogramów) odpowiadających poszczególnym literom danego alfabetu) oraz ideografii (oznaczanie rzeczy i pojęć za pomocą odpowiadających im znaków graficznych lub symboli).

Z okazji EDJO uczniowie przygotowali wystawę swoich plakatów na korytarzach szkolnych, w której zaprezentowali kraje Europy i zachęcali do nauki języków obcych.

Kochani Uczniowie, to dzięki Waszemu zaangażowaniu i kreatywności ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych! Bardzo dziękujemy!

Tegorocznym Szkolnym Koordynatorem EDJO była p. Emilia Lewicka, nauczycielka języka angielskiego.

 

W dniu 17 września 2020 r. w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca dwa projekty edukacyjne realizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego: „Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych” oraz  „Mazowsze-stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych”.

Podczas gali podsumowano III edycję  przeprowadzonego w ramach projektów konkursu „Opiekun stypendysty roku szkolnego 2019/2020”.  Konkurs skierowany był do nauczycieli – opiekunów, pedagogów szkolnych i doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami w ramach projektów w roku szkolnym 2019/2020.

Nauczyciel przedmiotów logistycznych ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach pani Elżbieta Replińska już po raz trzeci uzyskała tytuł Laureata tego konkursu, tym razem za sprawowanie opieki nad uczennicami z klasy IV technika logistyka Pauliną Kołak i Martą Marczuk, które pod kierunkiem nauczyciela przygotowały innowacyjne projekty. Tematy projektów uczennic były bardzo ciekawe i „na czasie”. Paulina badała wpływ promowania elektromobilności na zachowania konsumenckie dotyczące zakupu aut z napędem elektrycznym i hybrydowym. Stypendystka potraktowała problem elektromobilności w kontekście międzynarodowym, krajowym i regionalnym. Marta zgłębiała problem wpływu prowadzonych kampanii promocyjno-edukacyjnych i udzielanego przez instytucje europejskie i państwowe  wsparcia na decyzję mieszkańców oraz podmiotów gospodarczych  dotyczące korzystania z alternatywnych źródeł energii w mieście Siedlce i najbliższej okolicy.

Pani Elżbieta Replińska  podczas gali odebrała nagrodę z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, który podkreślał między innymi wagę pracy z uczniem zdolnym w innowacyjny sposób.


"Ekonomik" z dużym sukcesem od sześciu lat bierze udział w projekcie „Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Projekt jest doskonałą okazją do zdobycia przez uczniów cennych umiejętności oraz wiedzy i oczywiście środków finansowych na ich realizację.

 

1 września 2020 r. po kilkumiesięcznej przerwie znów zabrzmiał w naszej szkole dzwonek inaugurujący nowy rok szkolny. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców szczególnie ciepło witali w murach „Ekonomika”  uczniów klas pierwszych. Radosne  powitanie i uśmiech przeplatały się z niepewnością i ciekawością, co przyniesie ten rok szkolny. Pani Dyrektor Jolanta Duk wyraziła nadzieję, że będzie on dobry i spokojny.    Nowo przyjęci  uczniowie „Ekonomika” poznali swoich wychowawców, nauczycieli  i złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystość zakończyła się muzyczną dedykacją i życzeniami  sukcesów w nauce i nauczaniu dla Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Pracowników szkoły.

 

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 1 września 2020 odbędzie się według następującego porządku:

godz. 8.00 – Msza św. w Katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Siedlcach

godz. 9.30 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 (przed budynkiem szkoły, a w przypadku złej pogody w sali gimnastycznej).

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021 biorą udział tylko uczniowie klas I, rozpoczynający naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach. Uczniowie muszą być w maseczkach ochronnych. Przy wejściu do budynku uczniowie dezynfekują ręce. Po uroczystości młodzież spotka się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Plan lekcji i główne zasady funkcjonowania szkoły wprowadzone ze względu na ograniczenia spowodowane wirusem COVID-19 dla uczniów klas starszych będą dostępne w dzienniku Librus.

  • Egzamin w terminie poprawkowym dla osób, które nie zdały egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej.
  • Do 14 sierpnia br. (piątek) – złożenie pisemnego oświadczenia o zamiarze ponownego przystąpienia do egzaminu z danego przedmiotu (do dyrektora macierzystej szkoły lub dyrektora OKE – tam, gdzie składana była deklaracja).
  • 8 września br. (wtorek), godz. 14:00 – część pisemna
  • Wyniki oraz przesłanie świadectw do szkół – 30 września br.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com