zlotaszkola

plakaat

Klasa IrT udała się do Muzeum Regionalnego w Siedlcach na niezwykłą lekcję biologii. Uczniowie przenieśli się do prehistorycznych  czasów, zwiedzając wystawę na temat wielkich ssaków epoki lodowcowej. Wystawa została zorganizowana pod patronatem Polskiej Akademii Nauk. Na wystawie można było zobaczyć kopalne szczątki mamuta, nosorożca włochatego, niedźwiedzia jaskiniowego, tura, jelenia olbrzymiego czy słonia leśnego, które wyginęły wiele tysięcy lat temu. Ekspozycję uzupełniały duże tła przedstawiające wymarłe ssaki. Ponadto w Muzeum młodzież zapoznała się z historią Siedlec oraz wystawą dotyczącą zarysu rozwoju motoryzacji w naszym mieście.

Dnia 1 czerwca w Ekonomiku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski przygotowali dla uczniów słodkie upominki. Spontaniczna inicjatywa została przyjęta z entuzjazmem. Nie zabrakło też życzeń i uśmiechów. Po tak długiej przerwie było szczególnie miło przechodzić szkolnymi korytarzami rozbrzmiewającymi śmiechem uczniów.
Mamy nadzieję, że wszystkie życzenia się spełnią!

Promocja szkoły w dobie pandemii  - to nie lada wyzwanie! Ponieważ nie mogliśmy gościć w naszych murach ósmoklasistów i ich rodziców, zaprosiliśmy ich na live. Początkowo wydawało nam się to proste, ale… trzeba przyznać, trudności były. Kabelki, laptopy switch, słuchawki, lampy doświetleniowe, studio 1 i 2 , z domu, z ogrodu, logo, 10 uczestników, make up, czat… Ufff!   Dzięki zaangażowaniu całego Zespołu nauczycieli i uczniów poszło nam SUPER! Wszyscy mogli obejrzeć prezentacje kierunków kształcenia zaprezentowane przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów, poznać zasady rekrutacji do „Ekonomika” na następny rok szkolny i odbyć „Fotospacer” po szkole. Największą „furorę” wśród internautów zrobili oczywiście uczniowie, sprzedający newsy i sympatyczne „ploteczki” ze szkolnego podwórka. Nauczyciele natomiast otrzymali wiele pozdrowień i ciepłych słów od absolwentów i uczniów „Ekonomika”, którzy śledzili live.
Realizacja miała miejsce 15 kwietnia i 20 maja 2021 roku. Zarejestrowane spotkanie (z 20.05) udostępnione zostało na FB szkoły. Mamy nadzieję, że ósmoklasistom podobała się nasza szkoła i w przyszłym roku będą w „ekipie” Ekonomika!

17 maja 2021 r. wyłoniono Laureatów IX edycji  Ogólnopolskiego Konkursu  „Normalizacja i Ja"  organizowanego przez Polski Komitet Normalizacyjny.

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) to krajowa jednostka normalizacyjna, która odpowiada za organizację  działalności normalizacyjnej w Polsce.  PKN jest członkiem Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN i Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego Elektrotechniki CENELEC. oraz Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej ISO.

Hasło tegorocznej edycji konkursu: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)” szczególnie przypadło do gustu uczniom z Siedleckiego Ekonomika. Pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Elżbiety Replińskiej 15 uczniów przygotowało prace na konkurs w kategoriach grafika i esej.

Komisja konkursowa w składzie: Zygmunt Niechoda (PKN – Przewodniczący), Grażyna Gregorczyk (ekspert niezależny – Promotor Edukacji Normalizacyjnej), Donata Andrzejczak (ŁCDNiKP), Bogdan Kruszakin (ekspert niezależny – Promotor Edukacji Normalizacyjnej), Barbara Płotczyk (KCER), Ewa Zielińska (Zastępca Prezesa PKN), Rafał Brzeziński (PKN), Paweł Górski (PKN – Sekretarz) wyłoniła zwycięskie prace i tu nasza szkoła odniosła już po raz kolejny wielki sukces:

W kategorii „Grafika"  (praca ucznia):

• Pierwsze miejsce:

Oliwia Klewek – uczennica II klasy LP w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

• Drugie miejsce:

Weronika Kosieradzka – uczennica II klasy LP w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.
Julia Olszewska – uczennica II klasy LG w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

• Trzecie miejsce:

Natalia Jastrzębska – uczennica III klasy L w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

W kategorii „Esej" (praca ucznia):

• Pierwsze miejsce:

Łukasz Grabowski – uczeń II klasy LG w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

W kategorii „Scenariusz lekcji" praca nauczyciela 3 miejsce zajął opiekun uczniów Elżbieta Replińska.

Prace uczniów oraz nauczyciela możemy podziwiać na stronie bardzo uznanej instytucji, jaką jest PKN:

Po długiej przerwie spododowanej pandemią, nareszcie możemy się spotkać w szkole! :)
W związku z tym, klasa 2 ag już pierwszego dnia powrotu do szkoły wybrała się na wycieczkę z wychowawczynią, P. Hanną Sienkiewicz-Kaya, do Parku Aleksandria w celu pielęgnowania dobrostanu i relacji w klasie. W pięknych okolicznościach przyrody, wśród kwiatów i przy wsparciu pięknego wiosennego słońca, młodzież miała możliwość na nowo otworzyć się na siebie nawzajem, poznać i pośmiać się. W trakcie integracji także podzieliliśmy się swoimi refleksjami na temat zdalnego nauczania, a następnie oddaliśmy się ciekawym ćwiczeniom, w trakcie których spisaliśmy zestaw atrybutów i zasobów klasy, stworzyliśmy klasowy alfabet szczęścia i snuliśmy teorie quazi-naukowe z przymrużeniem oka. Zapraszamy do siedleckiego parku i do obejrzenia zdjęć z naszego wyjścia:)