Zlote technikum 2020

dzien otwarty ekonomik

plakaat

Pieski „po przejściach”, najczęściej przez naganne zachowanie ludzi, to współczesny problem społeczny. Takie psiaki trafiają do schronisk, fundacji czy stowarzyszeń. Wymagają one specjalistycznej opieki weterynaryjnej, licznych, kosztownych zabiegów medycznych (np. chirurgicznych, pielęgnacyjnych), specjalistycznej, wysokogatunkowej karmy, czy różnorodnych akcesoriów, jak np. legowiska, kocyki, szczotki, kosmetyki, smycze, szelki i wiele, wiele innych.
Trzy uczennice z klasy 2lp: Oliwia Klewek, Małgorzata Aleksandrowicz i Sofija Plotnikowa postanowiły pomóc bezbronnym zwierzętom realizując – w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z teorii -  projekt społeczny „Siedleckie psiaki”. Projekt ma format zbiórki charytatywnej. Pozyskane fundusze zostaną przekazane  Stowarzyszeniu „Zwierzoluby z Siedlec” z przeznaczeniem na opłacenie faktur za
leczenie zwierząt, zakup karmy oraz niezbędnych materiałów.
Zbiórka charytatywna jest prowadzona m.in. na platformie Allegro Lokalnie – oficjalnego partnera Fundacji Zwolnieni z Teorii. Zbiórkę można wesprzeć:
-  wystawiając przedmiot na sprzedaż z przeznaczeniem pozyskanej kwoty (w całości lub części) na wpłatę na rzecz projektu „Siedleckie Psiaki”,
- kupując jedną z cegiełek i otrzymując jako Darczyńca Wielkie Podziękowania.
Dziewczęta podejmują szereg działań mających na celu nagłośnienie swojej akcji. Gościły już w studiach radiowych: radia ESKA i RDC a o ich projekcie można przeczytać w lokalnych mediach.
Pomóżmy im w ich staraniach i dołączmy do zbiórki. Pomóżmy poprawić los wielu skrzywdzonych, bezbronnych a jakże wdzięcznych psiaków.
Link do zbiórki charytatywnej:
Więcej można przeczytać lub posłuchać na:
- Siedleckie Psiaki - Zbiórka charytatywna - Strona główna | Facebook
- Zbierają pieniądze dla potrzebujących zwierząt. Akcja uczennic „Ekonomika” [AUDIO] - Siedlce, ESKA.pl
- Projekt - Siedleckie Psiaki (tygodniksiedlecki.com)

siedleckiepsiaki

yczenia2021

24 i 25.03.2021 młodzież klas 3F, 4A, 4C, 4L i 4R miała możliwość spotkania się on-line z przedstawicielami Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach. Pani dr n. med. Ewa Czeczelewska - dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Mazovia wygłosiła wykład na temat: „Cyfrowy świat - duże zagrożenie w dobie izolacji społecznej”. Pani doktor uświadomiła nam, że żyjemy w erze niezliczonej ilości bodźców i informacji i zdecydowanie za dużo czasu spędzamy w cyfrowym świecie. Nadmierne przywiązanie do smartfonów powoduje zmiany w mózgu takie jak narkotyki, wpływa również negatywnie na pamięć, koncentrację i motywację. Otrzymaliśmy również wskazówki, jak postępować, aby powstrzymać negatywny wpływ korzystania z technologii cyfrowych w dobie izolacji społecznej, dowiedzieliśmy się też, gdzie możemy szukać pomocy.

Po wykładzie Przedstawiciele Działu Promocji zaprezentowali uczniom klas maturalnych ofertę kształcenia w murach Collegium Mazovia w przyszłym roku akademickim.

Dnia 17.03.2021 r w Urzędzie Miasta Siedlce miało miejsce uroczyste objęcie patronatem Pana Prezydenta Andrzeja Sitnika przedsięwzięcia społeczno-edukacyjnego prowadzonego przez uczennice Ekonomika pod nazwą „Akcja i Edukacja”. Dokument odebrała Dyrektor Szkoły Pani Jolanta Duk w obecności realizatorek kampanii społecznej uczennic: Aleksandry Kazaneckiej  kl. III r, Anity Rodak kl. II rg  oraz Marleny Kozioł kl. III a.
„Akcja i Edukacja” to projekt adresowany do mieszkańców  naszego miasta oraz uczniów szkół podstawowych realizowany w ramach  Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.
Akcja  ma na celu pokazanie, że pierwsza pomoc naprawdę może uratować ludzkie życie i każdy z nas  ma  obowiązek jej udzielić.  Poprzez promocję tego zagadnienia w  internecie , umieszczenie w przestrzeni miejskiej stosownych  plakatów  uczennice przy wsparciu wielu instytucji, przedsiębiorstw i osób prywatnych postarają  się  zwrócić  uwagę na ten problem społeczny. W trakcie  trwania kampanii  przeprowadzone zostaną  online spotkania z rodzicami i lekcje z uczniami szkół podstawowych dotyczące udzielania pierwszej pomocy.  Przekazane zostaną najważniejsze informacje i wiedza praktyczna z zakresu  pierwszej pomocy. Uczennice nagrają filmik edukacyjny, który będzie zachęcał a jednocześnie edukował w jaki sposób zareagować, gdy widzimy, że komuś trzeba pomóc. Zachęcamy do śledzenia działań uczennic na Facebooku.