medal

Niezwykły bal studniówkowy maturzystów Ekonomika odbył się w sobotę 18.02.2017 r. w sali Orchidea. W ten piękny zimowy wieczór był czas na refleksję i słowa podziękowania skierowane do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Młodzież, z życzeniami przeżycia tego magicznego balu tak pięknie, jakby chciała przeżyć całe swoje życie, rozpoczęła zabawę do białego rana. Za niespełna 100 dni uczniowie przekroczą symboliczny próg dojrzałości przystępując do egzaminu maturalnego. Życzymy powodzenia.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA w Siedlcach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

medalbraz1

W rankingu liczą się:
- sukcesy w olimpiadach 20%
- wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych 20%
- wyniki matur z przedmiotów dodatkowych 30%
- wyniki egzaminu zawodowego 30%

Dnia 09.02.2017 r klasa 2c uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Poznania. Uczniowie zwiedzili centralę zakupową Bricomarche w Polsce w miejscowości Swadzim koło Poznania. Młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem magazynów zaopatrujących wszystkie sklepy sieci Bricomarche i Intermarche w całej Polsce oraz poznała zasady pracy kupców podpisujących kontrakty z krajowymi i zagranicznymi dostawcami. Młodzież została serdecznie przyjęta, ugoszczona obiadem i obsypana upominkami. Wycieczka była efektem podpisanego porozumienia z Bricomarche i została w całości sfinansowana przez Partnera.

Warsztatymaturalne2017

Lista zakwalifikowanych do II etapu konkursu w kolejności alfabetycznej:
- Przemysław Barszcz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gm. J. Bema w Siedlcach
- Karol Białecki II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
- Piotr Cześnik II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
- Adrian Dybowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach
- Aleksandra Garwacka I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, w Siedlcach
- Joanna Głuchowska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach
- Jakub Kozak Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach
- Anna Kożuchowska I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, w Siedlcach
- Julia Pasieczna Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach
- Szymon Talacha Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach
II etap konkursu odbędzie się 3 marca 2017 roku o godzinie 11:00 w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie - Filia w Siedlcach, ul. Pułaskiego 19/21, sala 118. Podczas tej części zmagań oceniane będą m.in. pomysł na połączenie pasji z rozwojem kariery oraz umiejętności komunikacji w języku angielskim, a także zdolności autoprezentacji.
Organizatorami konkursu są Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach, Biuro Krajowe Poseł do Parlamentu Europejskiego Julii Pitery oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach.

Dnia 9 lutego 2017 r. odbędą się w naszej szkole spotkania z rodzicami uczniów klas I-III Technikum nr 2 i I-II Liceum Ogólnokształcącego według harmonogramu:
16:00 - spotkanie ogólne w sali gimnastycznej. Prelekcje psychologa p. B. Sidoruk na temat "Jak pomóc nastolatkowi radzić sobie z emocjami?"
16:40 - spotkanie z wychowawcami w salach.
Tego dnia jest też dzień otwarty dla rodziców uczniów klas maturalnych.

Uwaga! Zebranie rodziców uczniów klas 2c i 3c odbędzie się dnia 6 lutego 2017 r. o godz. 16.00