zlotaszkola

W dniu 19 listopada 2021 r. 18 uczniów z klas technika logistyka wzięło udział w szkolnym etapie już VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów  technikum szczegółowymi zagadnieniami z zakresu transportu, spedycji oraz logistyki z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego i innych uczelni o podobnych kierunkach kształcenia. Wyniki I szkolnego etapu olimpiady już 03 grudnia, a etap okręgowy OOSL odbędzie się w wybranych szkołach 4 marca 2022 r.

Liczymy na sukcesy naszych logistyków i udział w finale olimiady.

nekrolog4

W październiku bieżącego roku 21 uczniów z klasy 3rg wzięło udział w Ogólnopolskim  Projekcie „Gra na start! Edukacja przedsiębiorcza młodzieży z wykorzystaniem gry planszowej.”  Podczas zajęć pozalekcyjnych młodzież w ciekawy sposób, „na planszy”, poprowadziła działalność gospodarczą. Grając w pięcioosobowych zespołach uczniowie wcielali się w rolę przedsiębiorców produkujących i sprzedających sprzęt sportowy. Jako właściciele firm podejmowali decyzje dotyczące produkowanego asortymentu, dbali o zakup odpowiednich zasobów do produkcji, inwestowali w rozwój i promocję firmy oraz zatrudniali właściwych specjalistów. Dzięki zaangażowaniu w realizację projektu młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat zakładania firmy i zarządzania nią. Ponadto uczniowie mieli możliwość kształtowania umiejętności współpracy w grupie, planowania, analizy a także podejmowania decyzji w warunkach konkurencji. Potwierdzeniem udziału w projekcie były otrzymane przez uczniów zaświadczenia.
Przedsięwzięcie zrealizowane zostało przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.  W szkole projekt koordynowała Pani Wioletta Pieńkowska.

Nasza szkoła brała udział w wydarzeniu „Nowoczesna komunikacja z ZUS”, organizowanym w ramach XIV edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2021. Pani koordynator Agnieszka Drzewowska poprowadziła wykłady przybliżając młodym ludziom zadania ZUS i różne sposoby załatwiania spraw w  ZUS. W spotkaniach brali udział uczniowie klas: 2a, 2r, 1b, 1c, 4r. Za współpracę – dziękujemy.

Ostatni tydzień października  i początek listopada to czas refleksji i zadumy a także wspomnień tych, którzy odeszli. To również okazja do odwiedzenia mogił i miejsc upamiętniających bohaterstwo poległych w walce za ojczyznę. Nauczyciele i uczniowie ZSP nr 2 w Siedlcach po raz kolejny aktywnie włączyli się w realizację zadań projektowych w ramach akcji MEiN #szkołapamięta
Dnia 27.10.2021 r. przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Emilii Lewickiej udali się na pobliski cmentarz, aby wyrazić swój szacunek i uczcić pamięć o zmarłych nauczycielach i pracownikach szkoły. Przewodniczką  po siedleckiej nekropolii  była p. Alina Majchrzyk - wieloletni nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w naszej szkole.
Następnego dnia, korzystając z pięknej pogody, kolejna grupa młodzieży udała się na spacer ulicami Siedlec.  Celem wyprawy było odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie ich historii. Zdjęcia i nagrania na bieżąco udostępniane były na Fb i instagramowym koncie szkoły, dzięki czemu wszyscy mogli  (i nadal mogą) wziąć udział w niezapomnianej lekcji historii.
W realizację działań związanych z projektem włączyła się licznie młodzież z wszystkich klas, podejmując różnorodne inicjatywy, takie jak projekcje filmów, przygotowanie i pokaz tematycznych prezentacji, opracowanie przewodnika po miejscach pamięci w Siedlcach i okolicach w języku polskim i angielskim i przede wszystkim – odwiedzanie miejsc pamięci ważnych dla naszej lokalnej społeczności.

Barbara Adamiak

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Siedlcach oraz Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli zapraszają do udziału w

I REGIONALNYM KONKURSIE WIEDZY NORMALIZACYJNEJ

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o normalizacji, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli oraz wzrost świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym, a także przygotowanie specjalistów do wykorzystania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce zawodowej.

Patronat nad Konkursem objął Polski Komitet Normalizacyjny.

Zapisy do konkursu w ZSP nr 2 zbierają:

Elżbieta Replińska

Kamila Wereszczyńska

Wioletta Pieńkowska

Przewidziane są zajęcia dodatkowe poświęcone tematyce konkursu na TEAMS 08 listopada godz. 19:00.

Konkurs zostanie przeprowadzony w szkole lub zdalnie jeśli zaistnieją ku temu okoliczności.

Ważne terminy:

1.  Zgłoszenie do konkursu do 22 listopada 2021 r.

2.  Przeprowadzenie etapu szkolnego w dniu 03 grudnia 2021 r. o godz. 9.00 w poszczególnych szkołach.

3. Przesłanie przez Szkolne Komisje Konkursowe do Organizatora danych 3 zwycięzców i uzyskanych przez nich punktów do dnia 10 grudnia 2021 r.

4. Finał konkursu: 17 grudnia 2021 r.  o godz. 11.00. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach.

ZAKRES TEMATYCZNY KONKURSU

Wymagany zakres wiedzy dostępny jest na stronach internetowych PKN www.pkn.pl

Przykładowe zagadnienia:

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) jako krajowa jednostka normalizacyjna;  historia PKN; organizacja PKN (RN, OT: RS, KT, KZ, PK); współpraca PKN z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami normalizacyjnymi; definicja, cechy oraz cele normy i normalizacji; PN, Znak Zgodności z PN; rodzaje norm, prawa autorskie do PN, odpłatność za normy; ICS; normy:  ISO 14000, ISO 9000, ISO 37120; oznakowanie CE; sektory normalizacji.