ZlotaTarcza2018

Dnia 22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Duk uroczystym przemówieniem i podsumowaniem kończącego się roku szkolnego. Podziękowała również Panu Wiesławowi Kadźmierczakowi za 4-letnie pełnienie funkcji Przewodniczącego Rady Rodziców i pracę na rzecz szkoły. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Artur Soćko podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę. Następnie Pani Dyrektor wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za wyniki w nauce, frekwencję, za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 2L oraz zespołu muzycznego pod kierunkiem Pana Tomasza Borkowskiego.

Dnia 15.06.2018 r. gościliśmy w naszej szkole 20 uczniów z klasy 3d Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach, którzy uczestniczyli w warsztatach pt. „Bezpieczny złoty”. Podczas spotkania uczniowie poznali historię pieniądza oraz podstawowe zabezpieczenia banknotów. Przyszli ekonomiści sprawdzali, różnymi sposobami, prawdziwość pieniędzy oraz dowiedzieli się jak działa tester banknotów. Podczas zajęć odbył się mini konkurs dotyczący finansów. Za aktywny udział w warsztatach i wzorowe rozpoznawanie autentyczności polskich banknotów dzieci zostały nagrodzone słodkimi, złotymi monetami, gadżetami oraz dyplomem. Uczniowie chętnie fotografowali się w fotościance z banknotem o nominale 200 PLN.
Zajęcia prowadziły panie: Grażyna Lech i Wioletta Pieńkowska przy wsparciu uczniów z klasy 2C i 2R.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018 r. zgodnie z harmonogramem:
8.00 – Msza Św. w Kościele Katedralnym
9.30 – uroczystość na sali gimnastycznej.

Uczniowie pięciu klas Technikum nr 2 w dniu 19 czerwca zmierzyli się z 40 zadaniami zamkniętymi podczas części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Na rozwiązanie testu mieli 60 minut. Do części praktycznej przystąpią między 25 a 28 czerwca 2018 roku.
Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie z części pisemnej - co najmniej 50 proc. punktów możliwych do uzyskania; z części praktycznej - co najmniej 75 proc. punktów.
Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone w dniu 31 sierpnia 2018 r.

Dnia 13 czerwca 2018r. uczniowie klasy 3c, kształcący się w zawodzie technik handlowiec pod opieką pani Edyty Biernackiej, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do sklepu wielkopowierzchniowego Kaufland w Siedlcach.
Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z ofertą towarową sklepu oraz ze sposobem funkcjonowania sklepu. Pracownicy sklepu oprowadzili uczniów naszej klasy po sali sprzedażowej, udzielając informacji na temat poszczególnych działów towarów. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak w sklepie Kaufland przebiegają dostawy towarowe, jak rozmieszczane są towary oraz w jaki sposób sporządza się wywieszki cenowe.
Na koniec wycieczki uczniowie otrzymali mały upominek w postaci firmowych długopisów oraz słodkiej przekąski.

W ramach realizacji programu nauczania przedmiotu Pracownia sprzedaży w dniu 13 czerwca uczniowie klasy 2c uczący się w zawodzie technik handlowiec odwiedzili market Kaufland w Siedlcach. Po sali sprzedażowej oprowadziła nas menadżer marketu. Poznaliśmy zasady ekspozycji towarów, organizacji pracy sklepu, zadania pracowników i kadry kierowniczej.