zlotaszkola

Dnia 16.09.2021r klasy IIb, IIIrg oraz przedstawiciele klas IIIfp, IIIap, IIa wraz z opiekunami s. M. Płatkowską, p. M. Przesmycką, p. I. Kaczorek, p. I Płotczyk wyruszyli na pielgrzymkę szlakiem nowych błogosławionych.
Pierwszym miejscem wędrówki były Laski - gdzie znajduje się ośrodek dla osób niewidomych, który powołała do istnienia Matka Róża Czacka.
Potem przyjechaliśmy do Warszawy. Pobyt na Starówce i modlitwa przy grobie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej były czasem umocnienia naszej wiary.
Odwiedziliśmy też Świątynię Bożej Opatrzności, gdzie przed kilkoma dniami odbyła się beatyfikacja nowych błogosławionych.

M. Płatkowska, M. Przesmycka

Kompetencje bardzo obecnie pożądane na rynku pracy to: praca zespołowa, rozwiązywanie problemów, komunikacja i zarządzanie. Jak młodzi ludzie mogą je zdobyć? Między innymi przez udział w pierwszej, praktycznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, która polega na realizacji przez uczestników własnego projektu społecznego. Do tej pory uczniowie z całej Polski zrealizowali ponad 4500 takich projektów. To olimpiada, w której uczestnicy działają  w praktyce i uczą się w terenie. Uczniowie w ten sposób zyskują doświadczenie i kompetencje trudne do zdobycia tradycyjnymi metodami, a po ukończeniu projektu otrzymują międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Uczniowie w zespole przechodzą przez 4 etapy zarządzania, przez które prowadzi ich dedykowana platforma edukacyjna.
Projekt społeczny to każda, nawet najmniejsza inicjatywa realizowana przez uczniów mająca na celu zmianę otoczenia na lepsze lub pomoc innym. Uczestnicy robią coś dla kogoś a uczą się dla siebie.
14 września gościliśmy w naszej szkole ambasadora Zwolnionych z Teorii, który przybliżył zasady realizacji projektów oraz podzielił się swoim doświadczeniem w tym zakresie.
Wszyscy zainteresowani udziałem w olimpiadzie więcej informacji uzyskają na platformie zwolnienizteorii.pl, w regulaminie Olimpiady oraz u nauczycieli podstaw przedsiębiorczości.

Grażyna Lech

W dniach 03.09. i 08.09.2021 odbyły się spotkania z przedstawicielami agencji reklamowej Tech-Media, która sprawuje patronat nad klasami o specjalności technik reklamy. Dały one możliwości  zapoznania się z ofertą, wprowadziły w świat lokalnej reklamy. Uczniowie dowiedzieli się, czego można nauczyć się podczas praktyk, jakie są stosowane w firmie techniki sprzedaży, sprzęt I specjalistyczne programy komputerowe. Młodzi ludzie zostali zaproszeni do współpracy  z fachowcami, aby mogli poznać trendy w dziedzinie marketingu i reklamy. Mają możliwość współtworzenia projektu społecznego dla społeczności lokalnej i dla miasta Siedlce. Siedlce-naszymi oczami, to inicjatywa, która ma dać przestrzeń do mówienia  o ciekawych miejscach w naszym mieście, o niezwykłych ludziach, którzy inspirują do pozytywnego działania.

Przyszły projekt planowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i Agencję reklamową Tech-Media stworzy możliwość do rozwijania wiedzy i umiejętności w praktyce.

M.Olędzka, E.Nowak

Pierwszego września po dwóch  miesiącach przerwy wakacyjnej  w „Ekonomiku” odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022. Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz  przewodnicząca Rady Rodziców- p. Justyna Szalińska -Wymiatał szczególnie ciepło powitali uczniów sześciu  klas pierwszych Technikum nr 2 i VI Liceum Ogólnokształcącego. Pani Dyrektor Jolanta Duk wyraziła nadzieję, że nadchodzący rok szkolny będzie spokojny i przyniesie wiele sukcesów w nauce i nauczaniu dla Uczniów, Nauczycieli i Rodziców. Pierwszoklasiści poznali swoich wychowawców i złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna pt.: „Wakacyjne wspomnienia” z piosenkami: „Chałupy welcome to”, „Córka rybaka”, „Na jednej z dzikich plaż”. Akademia została przygotowana przez p. R. Paczóską,  p. A. Kowalczyka i  p. T. Borkowskiego.
Renata Paczóska

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r. wg następującego harmonogramu:
8.00 - Msza św. w Kościele Katedralnym w Siedlcach.
9.30 - Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych w sali gimnastycznej, następnie spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
10.30 - Spotkanie pozostałych klas z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Uczniowie muszą być w maseczkach ochronnych. Przy wejściu do budynku uczniowie dezynfekują ręce.

Plan lekcji i główne zasady funkcjonowania szkoły wprowadzone ze względu na ograniczenia spowodowane wirusem COVID-19 dla uczniów będą dostępne w dzienniku Librus.

Dnia 2.09.2021 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie z rodzicami na sali gimnastycznej według następującego porządku:
godz. 16.30 - spotkanie wszystkich rodziców uczniów klas I i rodziców uczniów pozostałych klas do lat 18 zainteresowanych zaszczepieniem swoich dzieci w szkole
W programie zebrania:
- prelekcja dla rodziców nt. Jak wspierać siebie i dziecko w trudnych sytuacjach?,
- przedstawienie programu zajęć z wychowania do życia w rodzinie,
- informacja i złożenie deklaracji w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 18 roku życia.
Rodzice, którzy deklarują chęć szczepienia swojego dziecka proszeni są o zabranie ze sobą na spotkanie Deklaracji na szczepienia. Kwestionariusz wstępnego wywiadu należy wypełnić dopiero w dniu szczepienia.
godz. 17:30 - spotkanie rodziców uczniów klas I z wychowawcami w salach lekcyjnych,
godz. 17.30 - spotkanie trójek klasowych klas maturalnych w sali nr 8,
godz. 18.00 - spotkanie przedstawicieli rodziców trójek klasowych wszystkich klas w sali gimnastycznej.

1. List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
  2. Deklaracja na szczepienia
  3. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
  4. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat informacyjny