Senior2019

W dniu 10 maja 2019 roku w hali ARMS przy ulicy Prusa 6 w Siedlcach odbyły się już III Wielkie Igrzyska Ekologiczne dla szkół średnich organizowane przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Impreza była uroczystym zakończeniem cyklu warsztatów „Ekologia z klasą”.

W Igrzyskach wzięły udział trzy czteroosobowe drużyny z Ekonomika:
EkoEkonomik w składzie: Jakub Cabaj, Marta Marczuk, Paulina Kołak, Kamil Komar (klasa 2 l)
Posegregowani: Emilia Osik, Ireneusz Borkowski, Jakub Chrupek, Natalia Chodzińska (klasa 2 l)
EkoLogistycy: Jakub Altin, Damian Bednarczyk, Mateusz Niwęgłowski, Mikołaj Grudzień (klasa 3 l)
Drużyna EkoEkonomik zajęła II miejsce a EkoLogistycy otrzymali wyróżnienie. W programie Igrzysk znajdowały się zadania teoretyczne z zakresu tematyki gospodarowania odpadami oraz konkurencje praktyczne: sztafeta, której uczestnicy mieli za zadanie jak najszybciej posegregować do odpowiednich pojemników rozrzucone odpady, tor przeszkód, segregowanie odpadów „po omacku”. Cztery zwycięskie drużyny, w tym dwie drużyny z ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach pojadą w nagrodę na atrakcyjną wycieczkę do Kazimierza Dolnego.
Do zmagań przygotowała uczniów mgr Elżbieta Replińska, nauczyciel przedmiotów logistycznych.

Wczoraj, 6 maja, maturzyści rozpoczęli egzaminy pisemne. Za nimi już język polski na poziomie podstawowym i rozszerzonym i matematyka na poziomie podstawowym. Tematy z polskiego zadowoliły zdecydowaną większość piszących, natomiast zadania z matematyki abiturienci ocenili jako „umiarkowanie” trudne. Jutro język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Mamy nadzieję, że dobra passa nie opuści zdających!

Dnia 9.05.2019 r. (czwartek) o godz. 16.00 w sali nr 8 odbędzie się zebranie rodziców klas: 2a, 2r, 3c, 3l, na którym odbędzie się szkolenie dotyczące egzaminów zawodowych.
O godz. 16.30 odbędzie się zebranie wychowawców klas z Rodzicami.
Wywiadówki będą w następujących salach:

Wychowawca

3R

Wioletta Pieńkowska

5

Od kilku miesięcy 7 osobowy zespół projektowy z klasy 3c prowadził intensywną kampanię reklamową Olabogababciu, przestrzegającą seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Uczniowie poruszyli niemal niebo i ziemię, aby dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców. Zaprojektowane przez nich plakaty kampanii (ponad 1000) wisiały w miejskich autobusach, sklepach, blokach, na słupach, tablicach ogłoszeniowych ośrodków kultury, policji, szkół, parafii. Rozdali ponad 14 tysięcy ulotek i 400 wlepek. Prowadzili liczne warsztaty dla seniorów z miasta, okolicznych gmin, Domu Opieki Społecznej, Klubów Kultury SSM. Nagrany przez nich, poruszający spot reklamowy dotarł do blisko 30 000 odbiorców. Był także emitowany przed seansami w siedleckich kinach. Kampanię wspierały i pomagały nagłaśniać media: lokalna prasa (Tygodnik Siedlecki, Życie Siedleckie), radio (RDC, ESKA, KRP), telewizja (TVP3, TVP Teleexpres, TV Wschód) i inne. Uczniowie intensywnie współpracowali z Komendą Miejską Policji w Siedlcach i Bankiem Santander. Pozyskali licznych partnerów i sponsorów. Ich działania i zaangażowanie zostały docenione przez organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Autorzy projektu „Olabogababciu” otrzymali:
- Brązowego Wilka za najlepszy projekt w instytucji/szkole,
- Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie mazowieckim,
- Nominację do Złotego Wilka za najlepszy projekt w Polsce.
Ponadto w ogromnym stopniu dzięki nim Technikum nr 2 w Siedlcach zajęło 28 miejsce w ogólnopolskim Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. W rankingu tym wyróżnione są szkoły, które wspierają u uczniów rozwój kompetencji takich jak: praca w zespole, kreatywność, rozwiązywanie problemów, zarządzanie projektem, przywództwo.
W działaniach zespół projektowy wspierała jako nauczyciel opiekun pani Grażyna Lech.
Powiedzieć GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY to chyba za mało :-).

Dnia 26.04.2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych : 4A, 4C, 4L, 4R oraz 3F.
Uroczystość rozpoczęła przemówieniem Pani Dyrektor Jolanta Duk. Następnie zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz dyplomy i upominki za udział w konkursach i pracę na rzecz szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy 4R: Patrycja Rosa i Przemysław Radzikowski przedstawili prezentację multimedialną pt. „Wehikuł wspomnień” dotyczącą kilkuletniego pobytu maturzystów w naszej szkole. Następnie uczniowie klas: 1F, 2F, 3L i 4R uświetnili uroczystość swoimi występami w formie wierszy, piosenek i przedstawienia.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a maturzystom życzymy połamania piór na egzaminie maturalnym.