wersja5Relacja

W dniu 1 grudnia 2016 roku uczniowie klas: 1a i 1r pod opieką wychowawców uczestniczyli w koncercie – lekcji z cyklu Spotkania z folklorem pt. „Podlaski Folklor nie tylko taneczny”, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej im. Alicji Siwkiewicz „Chodowiacy” w niezwykle oryginalny i ciekawy sposób przybliżył widzom region Podlasie: jego nazwę, lokalizację, dawny ubiór, zabawy, folklor muzyczny oraz taneczny. Koncert wywarł na nas duże wrażenie tym bardziej, że wśród artystów zespołu ludowego wystąpili uczniowie naszej szkoły, którym serdecznie gratulujemy i cieszymy się z ich zainteresowań i pasji.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Dnia 29 listopada 2016 roku odbył się I etap tej Olimpiady, w którym brało udział 18 uczniów z naszej szkoły (8 uczniów z klasy 4A i 10 uczniów z klasy 2A). Młodzież rozwiązywała test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Trzy uczennice z klasy 4A, które uzyskały największą liczbę punktów z testu: Angelika Jóźwiak, Karolina Krasuska i Anna Krasuska, zostały zgłoszone jako zespół reprezentujący naszą szkołę w II etapie Olimpiady.
Lista zespołów zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady będzie ogłoszona do 27 stycznia 2017 roku na stronie www.zus.pl/edukacja.

Dnia 29-11-2016 r. uczniowie klasy 2 l i 3 l wraz z opiekunami p. wicedyrektor Joanną Kot, p. Kamilą Wereszczyńską, p. Elżbietą Replińską i p. Wiolettą Pieńkowską, wybrali się na wycieczkę do Lublina.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Portu Lotniczego Lublin S.A. w Świdniku. Młodzież zwiedziła terminal portu lotniczego, przeszła obowiązkową kontrolę bezpieczeństwa, poznała czynności związane z lądowaniem i startem samolotu oraz złożyła wizytę w Lotniskowej Służbie Ratowniczo–Gaśniczej i w Budynku Techniczno-Gospodarczym, gdzie mieszczą się urządzenia utrzymania płyty lotniska.
Kolejnym punktem harmonogramu wycieczki było zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku. Uczniowie przeszli historyczną ścieżką pt. „Konzentrationslager Lublin 1941-1944”, która dokumentuje najważniejsze obiekty i miejsca związane z historią obozu. Rozpoczyna się ona u stóp Pomnika-Bramy, prowadzi wzdłuż obozu więźniarskiego i kończy przy Mauzoleum.

Dnia 24 XI 2016 roku klasa IIIA wyjechała na wycieczkę do Warszawy. W ramach akcji "Darmowy listopad 2016", uczniowie zwiedzili sale Zamku Królewskiego, gdzie największe wrażenie wywarły obrazy Jana Matejki pod tytułem "Batory pod Pskowem" i "Konstytucja 3 maja 1791 roku". Następnym przystankiem były Łazienki Królewskie, tam uczniowie mogli podziwiać zarówno walory krajobrazowe, jak i wspaniałe rzeźby polskich i zagranicznych twórców. Na koniec grupa zwiedziła "Ogród Świateł" na warszawskim Wilanowie. Uczniowie byli zachwyceni barwną feerią świateł i baśniową atmosferą wystawy.

Dnia 22.11.2016 r. uczennice: Paulina Burzycka z klasy 2f II Liceum Ogólnokształcącego  i Joanna Głuchowska z klasy  3a Technikum nr 2 odebrały dyplomy Stypendysty Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017. Nawiązując do słów  Stefana Żeromskiego „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”, życzymy naszym stypendystkom nieustającego zapału do nauki i odkrywania wciąż nowych tajników wiedzy.

W dniu 21 listopada 2016 r. uczniowie klasy 3A wraz z opiekunem p. Elżbietą Zaniewicz odwiedzili Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Siedlcach. Wycieczka rozpoczęła się od zapoznania uczestników z "zusomatem" oraz zasadami obsługi petentów. Następnie p. Agnieszka Drzewowska objaśniła uczniom jak funkcjonuje i jakie zadania pełni ZUS oraz jakie są obowiązki płatników i korzyści ubezpieczonych pracowników. Niezwykle zainteresował uczniów także film dotyczący osiemdziesięcioletniej historii ZUS.