• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

zlotaszkola

Pieski „po przejściach”, najczęściej przez naganne zachowanie ludzi, to współczesny problem społeczny. Takie psiaki trafiają do schronisk, fundacji czy stowarzyszeń. Wymagają one specjalistycznej opieki weterynaryjnej, licznych, kosztownych zabiegów medycznych (np. chirurgicznych, pielęgnacyjnych), specjalistycznej, wysokogatunkowej karmy, czy różnorodnych akcesoriów, jak np. legowiska, kocyki, szczotki, kosmetyki, smycze, szelki i wiele, wiele innych.
Trzy uczennice z klasy 3lp: Oliwia Klewek, Małgorzata Aleksandrowicz i Sofija Plotnikowa postanowiły po raz kolejny pomóc bezbronnym zwierzętom realizując – w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z teorii -  projekt społeczny „Siedleckie psiaki”. Projekt ma format zbiórki charytatywnej. Pozyskane fundusze zostaną przekazane  Stowarzyszeniu „Zwierzoluby z Siedlec” z przeznaczeniem na opłacenie faktur za leczenie zwierząt, zakup karmy oraz niezbędnych materiałów.
Zbiórka charytatywna jest prowadzona m.in. na platformie Allegro Lokalnie – oficjalnego partnera Fundacji Zwolnieni z Teorii. Zbiórkę można wesprzeć:
-  wystawiając przedmiot na sprzedaż z przeznaczeniem pozyskanej kwoty (w całości lub części) na wpłatę na rzecz projektu „Siedleckie Psiaki”,
- kupując jedną z cegiełek i otrzymując jako Darczyńca Wielkie Podziękowania.
Dziewczęta podejmują szereg działań mających na celu nagłośnienie swojej akcji. Gościły już w studiach radiowych: radia ESKA i RDC a o ich projekcie można przeczytać w lokalnych mediach.
Pomóżmy im w ich staraniach i dołączmy do zbiórki. Pomóżmy poprawić los wielu skrzywdzonych, bezbronnych a jakże wdzięcznych psiaków.

Link do zbiórki charytatywnej:
Siedleckie Psiaki II edycja - zbiórka na zwolnieni z teorii - Allegro Lokalnie


Więcej można przeczytać na:
https://www.facebook.com/pages/category/Charity-Organization/Siedleckie-Psiaki-Zbi%C3%B3rka-charytatywna-100300435346457/
https://www.instagram.com/siedleckiepsiaki/
https://pl-pl.facebook.com/zwierzolubySiedlce/

psiakki

 

    Opiekun zespołu projektowego

    Grażyna Lech

Uczniowie klas czwartych Technikum nr 2 kształcący się w zawodzie technik ekonomista, handlowiec, logistyk i technik organizacji reklamy w dniach 10-18 stycznia 2022 r. przystąpią do części pisemnej i praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. To już dla Nich drugi egzamin na tym etapie kształcenia. Trzymamy kciuki, aby każdy zdający w tych dniach egzamin zawodowy w dniu 27 maja 2022 r. otrzymał upragniony dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

W dniu 17 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach odbył się finał  I Regionalnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej pod patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.
W tym dniu szkoła gościła panią Ewę Zielińską - Zastępcę Prezesa PKN oraz pana Pawła Górskiego - Kierownika Działu Edukacji PKN. Współorganizatorem konkursu organizowanego przez ZSP nr 2 było Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
Polski Komitet Normalizacyjny  to krajowa jednostka normalizacyjna, która odpowiada za organizację działalności normalizacyjnej w Polsce.
W zmaganiach finałowych brały udział szkoły:

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach (opiekunowie: pani Kamila Wereszczyńska i pani Elżbieta Replińska)
  • Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach (opiekun: pani Dorota Sitarz)
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim (opiekun: pani Ewelina Dworzyńska)
  • Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie (opiekun: pan Marcin Murawski)

Celem konkursu organizowanego przez ZSP nr 2 jest popularyzacja wiedzy z zakresu norm i normalizacji.

Laureatami  I Regionalnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej zostali uczniowie:
1 miejsce – Jagła Róża z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach
2 miejsce –Piotr Gotowicki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach
3 miejsce – Richard Hodowaniuk z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach

Komisja Konkursowa przyznała również równorzędne wyróżnienia uczniom:

  • Artur Rumianek z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie
  • Kacper Pechcin z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim
  • Aneta Jankowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie z klasy 3rg o profilu technik reklamy Filip Bareja i Kacper Staręga otrzymali wyróżnienie w Ogólnopolskim XIV Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych 2021 Nowa Perspektywa, w kategorii reklama marki E. Wedel.
Firma Wedel, której zawdzięczamy kultowe Ptasie Mleczko, batonika Pawełka czy Torcik Wedlowski, świętuje w tym roku wyjątkowy jubileusz 170-lecia. Z tej okazji zainspirowała młodzież do rozpoczęcia przygody z filmem i stworzenia niezwykłych reklam swojej marki. Filip i Kacper w oparciu o konkretne wytyczne zamieszczone w briefie strategicznym i kreatywnym opracowali oraz nagrali spot reklamowy marki Wedel pt. „Baw się dobrze”, zachęcający do zakupu wedlowskich słodyczy.
Organizatorami konkursu byli Warszawska Szkoła Reklamy i LOTTE E. Wedel sp. z o.o.
Filipowi i Kacprowi gratulujemy zrozumienia misji firmy oraz kreatywności w interpretacji zadania konkursowego.

 

 

zyczenia

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta Firma – Biznes przy Tablicy. Kolejny raz skorzystaliśmy z zaproszenia i zaangażowaliśmy się w realizację programu.W  spotkaniach z przedstawicielami firm uczestniczyli uczniowie z klas 1r, 3r i 3fp. Swoją obecnością zaszczycili naszą szkołę p. Michał Grochowski z Ośrodka Szkolenia Kierowców Koliberek w Siedlcach, p. Michał Matlengiewicz z Agencji Reklamy Strych Polska oraz w formie online Pan Oleksii Pryhrodskyi z UBS Group AG Szwajcarskiego Przedsiębiorstwa Finansowego.
Zaproszeni przedstawiciele wymienionych firm omówili zasady funkcjonowania biznesu na konkretnych przykładach, inspirowali młodzież do przedsiębiorczych zachowań, zaprezentowali doświadczenia i przemyślenia dotyczące swojej kariery zawodowej. Uczniowie zweryfikowali swoje wyobrażenia o prowadzeniu firmy, poznali długofalowe korzyści dla biznesu wynikające z konsekwentnego i etycznego postępowania, otrzymali wsparcie w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej a przede wszystkim aktywnie uczestniczyli w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących postawy przedsiębiorcze,
W ramach podziękowań za okazane zainteresowanie, życzliwość i zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodzieży zaproszeni wolontariusze otrzymali dyplomy.
Celem programu, Otwarta Firma – Biznes Przy Tablicy, było stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Wszystkim zaangażowanym w program dziękujemy za współpracę ze szkołą oraz podzielenie się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com