ZlotaTarcza2018

Dnia 17 września 2018r. klasa IIc technik handlowiec pod opieką wychowawczyni Edyty Biernackiej wzięła udział w obchodach 79 rocznicy agresji sowieckiej na terytorium II Rzeczypospolitej.
Zgodnie z programem obchodów, o godzinie 16:00 uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym w intencji Obrońców Ojczyzny Poległych i Pomordowanych na Wschodzie. O godzinie 17.15 nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości na Skwer Wileński. Następnie odbyły się uroczystości pod pomnikiem Żołnierzy V i VI Brygady Wileńskiej AK, podczas których odśpiewany został hymn państwowy. Po wystąpieniu Prezydenta Miasta Siedlce, wysłuchaniu apelu pamięci i salwy honorowej uczniowie naszej szkoły złożyli wiązankę kwiatów.

W dniu 12 września 2018 r. w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca trzy projekty edukacyjne realizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego: „Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych”, „Mazowsze-stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych”, „Stypendia dla studentów uczelni artystycznych”. Podsumowano również przeprowadzony w ramach projektów konkurs „Opiekun stypendysty roku szkolnego 2017/2018”. Nauczyciel przedmiotów logistycznych ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach pani Elżbieta Replińska uzyskała tytuł Laureata tego konkursu za sprawowanie opieki na uczniem z klasy IVL Emilem Kołodziejczykiem, który pod kierunkiem nauczyciela przygotował innowacyjny projekt. Projekt dotyczył wpływu kampanii promocyjno- edukacyjnych prowadzonych w mieście Siedlce na poziom segregacji odpadów w mieście. Pani Elżbieta Replińska podczas gali odebrała nagrodę z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzika i Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc.
Ekonomik od czterech lat bierze udział w projekcie „Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. W roku szkolnym 2017/2018 ze stypendium skorzystało 16 uczniów z klas naszego Technikum nr 2.

I. Zebranie rodziców uczniów klas pierwszych odbędzie się 13.09.2018 r. (czwartek) o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej
Przebieg zebrania:
1. Wystąpienie dyrektora szkoły
2. Spotkanie z psychologiem i funkcjonariuszem KMP w Siedlcach
3. Spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych

II. Zebranie „trójek klasowych” klas maturalnych odbędzie się 13.09.2018 r. (czwartek) o godzinie 17.00 w sali nr 4.

III. Zebranie „trójek klasowych” wszystkich klas technikum i liceum ogólnokształcącego odbędzie się 13.09.2018 r. (czwartek) o godz. 17.30 w sali nr 8 (świetlica).

Dyrekcja szkoły

6 września 2018 r. uczniowie klasy 2f obejrzeli plenerową wystawę „Ojcowie Niepodległości”, zorganizowaną przed gmachem siedleckiego magistratu. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem i uwagą śledzili biogramy i opis dokonań wybitnych mężów stanu: J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I.J. Paderewskiego, W. Witosa, I. Daszyńskiego i W.Korfantego.

Ponadto licealiści poznali kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się Niepodległej Polski i obejrzeli kopie najważniejszych dokumentów a także mapę ukazującą, jak w latach 1918–1921 zmieniały się granice II Rzeczypospolitej.
Przy Skwerze Niepodległości, z pomnikiem poświęconym pamięci Marszała Józefa Piłsudskiego w tle, przed nowoczesnymi, dużymi planszami wystawy, zagłębialiśmy się w historię naszej Ojczyzny. To była dobra, ważna i atrakcyjna lekcja języka polskiego.

„Wracamy do szkoły po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do wytężonej pracy. Jesteśmy starsi i mądrzejsi. Mamy także gorące postanowienia dotyczące tego co czeka nas w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim samych sukcesów. Wam drogie koleżanki i koledzy dobrych ocen, a Wam kochani nauczyciele dużo cierpliwości i wytrwałości.”
Takimi słowami zostali powitani przybyli na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19.
Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się 3 września br. Rozpoczęła ją msza św. w Kościele Katedralnym. Następnie, już w szkole, Pani Dyrektor Jolanta Duk powitała grono pedagogiczne, rodziców oraz młodzież, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych. Podczas części artystycznej zebrani wysłuchali wierszy, obejrzeli humorystyczną inscenizację dotyczących patrona szkoły wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz wysłuchali piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego.
Akademię przygotowali uczniowie z klasy 4c pod kierunkiem pani Joanny Nuckowskiej oraz uczennice z klasy 2a ze szkolnego zespołu wokalnego pod kierunkiem pana Tomasza Borkowskiego.

Harmonogram uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dnia 3 września 2018 r.

8.00 - Msza św. w Kościele Katedralnym w Siedlcach
9.30 - Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego na sali gimnastycznej
Po zakończeniu uroczystości spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych. Serdecznie zapraszamy także rodziców uczniów.