• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

ZlotaTarcza2018

16.02.2018 (piątek) 19 uczniów pod opieką p. Karoliny Ochnik udało się do Punktu Krwiodawstwa w Siedlcach celem honorowego oddania krwi. Na miejscu uczniowie wypełnili ankiety dotyczące ich zdrowia i zarejestrowali się do bazy krwiodawców. Po długim procesie rekrutacji (badania glukozy, ciśnienia, wywiad z lekarzem) 10 osób zostało zakwalifikowanych do oddania krwi. W sumie Ekonomik oddał prawie 5 litrów krwi, pomagając tym samym chorym osobom, dla których ta krew jest niezbędna. Dziękujemy za bohaterstwo i zachęcamy do przyłączenia się do następnej takiej akcji bo jak powiedział Jan Paweł II "Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

 

Lista finalistów II etapu IV Konkursu o Parlamencie Europejskim 2018
(w porządku alfabetycznym)

1. Weronika Bielak I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
2. Jakub Boruta I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
3. Dawid Czeczelewski I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
4. Adrian Dybowski ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach
5. Gabriela Izdebska I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
6. Hubert Jastrzębski II LO im. Królowej Jadwigi w Siedlcach
7. Jakub Krzysztof Kiełczykowski I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
8. Jakub Kozak ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach
9. Aleksandra Łukasik I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
10. Jakub Mitrzak I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
11. Jakub Mendza I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
12. Filip Piskorski I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
13. Mateusz Sawicki I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
14. Zuzanna Sobiczewska I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
15. Weronika Wiśniewska I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach
16. Tomasz Zawadzki II LO im. Królowej Jadwigi w Siedlcach

Gratulujemy
Zapraszamy wszystkich Finalistów na II etap Konkursu 23 marca o godz 11.00 do WUP w Siedlcach ul Pułaskiego19/21  sala 118.

„Zakochany Poliglota” to warsztaty walentynkowe w języku rosyjskim i niemieckim, w których uczestniczyła klasa 2f LO 13.02.2018r. na UPH.
Uczniowie dowiedzieli się jak wyrażać uczucia w różnych językach, poznali niemiecką wersję hitu „Despacito” (Baby, langsam) oraz rosyjski utwór „Wszystko, co tak kocham” następnie odbył się koncert uczestników.
Bardzo spodobały się nam „Rozśpiewane Walentynki” i z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty na uczelni. 

Dnia 1 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach odbył się ”KONKURS KOLĘD I POEZJI O BOŻYM NARODZENIU W JĘZYKU NIEMIECKIM” organizowany przez SCDiDN, w którym wzięła udział uczennica klasy 1 F Justyna Bujalska. Uczennica zaśpiewała kolędę pt. „Leise rieselt der Schnee” Eduarda Ebel, za którą otrzymała dyplom i nagrodę w postaci słuchawek.

Ponad 50 uczestników z 4 siedleckich szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się 2 lutego br. z tematyką funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, Unii Europejskiej oraz europejskiego rynku pracy. Zwycięzcy I etapu IV Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim już 23 marca w siedzibie siedleckiej Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy będą prezentowali swoją wizję kariery zawodowej i osobistej. II etap będzie tym trudniejszy, że jego uczestnicy będą omawiali własne pomysły w języku angielskim, co w połączeniu z oceną technik autoprezentacji i presją czasu jest nie lada wyzwaniem.

Głównym celem organizacji konkursu jest zachęcenie uczniów siedleckich szkół ponadgimnazjalnych po poznania historii i działalności Parlamentu Europejskiego oraz polskich przedstawicieli w tej instytucji, a także propagowanie wiedzy na temat europejskiego rynku pracy, sytuacji młodzieży w Unii Europejskiej i możliwości jakie daje młodym ludziom członkostwo Polski w UE.

Pierwszy etap konkursu odbył się 2 lutego 2018 roku o godz. 9.00 w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Siedlcach i był to tradycyjnie test zawierający zagadnienia wymienione w regulaminie. Wszyscy uczestnicy pierwszego etapu konkursu otrzymali pamiątkowe upominki oraz certyfikaty potwierdzające udział.

W kolejnym, II etapie konkursu, który odbędzie się 23 marca 2018 roku w budynku siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie przy ul. Pułaskiego 19/21 (Sala 118) oceniane będą przede wszystkim kreatywność, pomysłowość i umiejętność zaprezentowania siebie i swoich mocnych stron w języku angielskim.

Co najmniej szóstka zwycięzców pojedzie w czerwcu 2018 roku na autokarowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli!

Organizatorami konkursu są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach oraz Biuro Krajowe Poseł do Parlamentu Europejskiego Julii Pitery

W imieniu Organizatorów, szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć partnerom, dzięki wsparciu których mogliśmy przekazać uczestnikom drobne upominki:

- Parlamentowi Europejskiemu – Biuro Informacyjne w Warszawie

- Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Europejskich - Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów w Warszawie

- Firmie Krynica Vitamin S.A.

WyroznienieOREZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach otrzymał wyróżnienie i nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”, organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Konkurs dotyczył współpracy z pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego. „Ekonomik” zaprezentował wspólne działania podejmowane przez szkołę z Urzędem Skarbowym w Siedlcach, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Siedlcach i firmą Bricomarche w Siedlcach. Dotyczyły one m.in. realizacji praktyk i staży zawodowych u pracodawców, szkoleń przeprowadzanych dla nauczycieli i uczniów szkoły, wycieczek zawodoznawczych, organizacji konkursów i wspomagania uczniów w przygotowaniu do olimpiad, akcji społecznościowej „Pomagamy wypełniać PIT-y”, opiniowania programów nauczania.
Dnia 30.01.2018 r. na uroczystej gali dyplomy i statuetki odebrali: Dorota Kosowska – zastępca naczelnika US w Siedlcach, Marek Paczuski – dyrektor Oddziału ZUS w Siedlcach, Piotr Kudelski – kierownik Bricomarche Siedlce ZAMIR Sp. Z o.o. oraz Jolanta Duk – dyrektor ZSP nr 2 w Siedlcach.
Po uroczystym wręczeniu statuetek przez Minister Marzenę Machałek oraz Dyrektor ORE Jadwigę Mariolę Szczypiń wyróżnione szkoły, w tym ZSP nr 2 w Siedlcach, przedstawiły przykłady współpracy z pracodawcami przy organizacji praktycznej nauki zawodu.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com